T, 29.11.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

MKM soovitab veoettevõtetel olla ettevaatlik ka Venemaal ja Valgevenes

BNS
MKM soovitab veoettevõtetel olla ettevaatlik ka Venemaal ja Valgevenes
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rekad maanteedel.
Rekad maanteedel. Foto: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) kutsub reisijate- ja kaubaveoga tegelevaid ettevõtteid ettevaatlikkusele, kui nad pakuvad teenust Venemaal, Valgevenes või Ukrainas.

Ettevõtjad, kes osutavad veoteenuseid Venemaal, Valgevenes ning sõjalise rünnaku ohvriks sattunud Ukrainas, peavad arvestama, et ohtu võivad sattuda nende sõidukijuhtide tervis ja turvalisus ning ettevõtte vara säilimine, nii kauba kui veokite, teatas MKM.

Ministeeriumi sõnul ei saa välistada, et Venemaal ja Valgevenes võidakse suhtuda Eesti numbrimärkidega sõidukitesse ja juhtidesse vaenulikult ja agressiivselt. Sellistesse olukordadesse sattumisel võib olla oluliselt raskendatud Eesti riigiasutuste abi osutamine, kuna kogu Ukrainas toimuv on näidanud, et Venemaa ei järgi rahvusvahelist õigust.

Välisministeerium on andnud reisihoiatuse Venemaale ja Valgevenesse. Venemaal ja Valgevenes viibivatel Eesti kodanikel palub välisministeerium oma viibimine registreerida Reisi Targalt lehel.

Venemaa sõjalisest tegevusest tulenevalt on soovitus ilma tungiva vajaduseta mitte reisida Venemaale ega Valgevenesse. Venemaal ja Valgevenes viibivatel Eesti kodanikel tuleks kaaluda seal viibimise olulisust ja võimalusel tagasi pöörduda Eestisse. Soovitus on täielikult vältida reisimist Ukrainaga piirnevatele aladele.

Kodanikele suunatud reisihoiatust on oluline jälgida ka Ukrainas tegutsevatel ettevõtjatel. Piiri- ja tolliprotseduurid Ukrainas on tõsiselt häiritud. Kaubatarnete puhul võib esineda raskusi toodete toimetamisel lepingupartneriteni.

Kohapeal viibivad eestlased saavad pöörduda abi saamiseks välisministeeriumi hädaabinumbrile +372 53019999 või e-mailile konsul@mfa.ee.

Veondusalaste küsimustega saavad ettevõtjad pöörduda MKMi või Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni poole. Ühtlasi palub MKM ettevõtjatel jälgida ka teavet Euroopa Liidu kehtestatavate Venemaa-suunaliste sanktsioonide kohta ELi sanktsioonidele pühendatud erilehel või ELi sanktsiooniveebis, sanktsioonide nimekiri täieneb. Lisainfo on leitav samuti välisministeeriumi veebilehel.

Pingelisest olukorrast hoolimata ei ole ministeeriumi sõnul täna Eestile otsest sõjalist ohtu.

Märksõnad
Tagasi üles