Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel selguvad täna möödunud aastal loodud parimad riigi digiteenused ning Eesti digiriigi silmapaistvamad eestvedajad.
OTSEPILT ⟩ Eesti tunnustab oma digiriigi silmapaistvamaid tegijaid
Kasutajasõbralikud ja turvalised digiteenused pole enesestmõistetavad. Nende loomise ja arendamise taga on tohutu töö, mida näevad üksnes vähesed. Seetõttu kuulutas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium sügisel välja riigi ridigteenuste konkursi «Su/g 2022», et tunnustada ja tõsta esile Eesti digiriigi edendajaid ja säravamaid tähti.
Konkursile olid oodatud avaliku sektori, kohalike omavalitsuste ning avalikku ülesannet täitvate sihtasutuste ja mittetulundusühingute digiteenused. Samuti silmapaistvamad digiriigi eestvedajad, kes on viimasel aastal märkimisväärselt panustanud Eesti digiriigi arengusse.
Finaalüritusel selgub Eesti parim avaliku sektori digiteenus ja antakse üle auhind kõige silmapaistvamale digiriigi eestevadajale.
Finaalis tervitavad osalejaid president Alar Karis ja auhinnad jagab võitjatele ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt.
Finaalis võtavad omavahel mõõtu:
- Uus e-äriregistri portaal (Registrite ja Infosüsteemide Keskus). Uus e-äriregister koondas ettevõtja, kodaniku ja e-residendi jaoks kõik registritoimingud e-riigiga suhtlemiseks ühte keskkonda.
- Tervise infosüsteemi andmevaatur (Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus). Andmevaatur on uus ja efektiivsem tervishoiuasutustele suunatud lahendus patsiendi terviseseisundist tervikliku ülevaate saamiseks.
- Maa-ameti 3D kaardirakendus (maa-amet). Maa-ameti 3D rakenduses saab tutvuda kogu Eestit katva kolmemõõtmelise andmestikuga. Realistlik 3D vaade toob maailma igaühele lähemale!
- Neurokõne (haridus- ja teadusministeerium). Eestikeelne loomuliku kõlaga kõnesüntees, mis võimaldab mitmete žanrite ette lugemist ning parandab olulisel määral ligipääsetavust.
- Valimiste infosüsteem (VIS3, Riigi Infosüsteemi Amet). VIS3 on valimiste korraldamise baassüsteem, mis on vajalik riiklike valimissündmuste läbiviimiseks.
- Tööinspektsiooni iseteeninduse riskianalüüsi töövahend (tööinspektsioon). Riskianalüüsi töövahend aitab tööandjatel tuvastada töökeskkonna ohtusid ja koostada tegevuskava.
- Riiklik mobiilirakendus ILM+ (keskkonnaagentuur). ILM+ edastab Eesti ilmaprognoosi ja värskeimaid vaatlusandmeid. Hoiatab ohtliku ilma eest ja võimaldab kasutajal esitada ilmavaatluseid.
- Ligipääsetavuse infosüsteem (Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet). Läbipääsetavuse infosüsteemist leiab informatsiooni erinevate ühiskondlike objektide ligipääsetavuse kohta nii suuremates linnades kui ka üle kogu Eesti.
Lisaks peavõitjatele selguvad eriauhindade saajad järgmistes kategooriates:
- Parim andmete kasutamisel põhinev teenus
- Parima protsessiinnovatsiooniga teenus
- Parima kasutajakogemusega teenus
- Digiriigi säravaim tooteomanik
- Digiriigi tehnoloogiaguru
Võitjad selgitab välja žürii koosseisus:
- Luukas Ilves (MKM, digiarengu asekantsler)
- Ott Velsberg (MKM, digiriigi arengu osakond, andmete valdkonna juht)
- Kaidi Ruusalepp (Funderbeam, asutaja ja juht)
- Joel Kotsjuba (MKM, digiriigi arengu osakond, teenusedisaini nõunik)
- Jane Oblikas (Design Minds, disainmõtlemise ja teenusedisaini eestvedaja)
- Kristo Vaher (MKM, digiriigi arengu osakond, tehnoloogiate juht)
- Marten Kaevats (digiriigi ekspert)
Ajakava:
- 14.00-14.15 finaali avamine
- 14.15-15.35 digiteenuste finalistide esitlused
- 15.35-15.50 silmapaistvaima digiriigi eestvedaja finalistide tutvustamine
- 15.50-16.20 sirutuspaus
- 16.20-16.45 president Alar Karise tervitus ja võitjate väljakuulutamine