Minister algatas sotsiaalkindlustusametis erakorralise auditi

BNS
Copy
Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.
Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. Foto: Tairo Lutter

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo algatas seoses pensionide kojukande hilinemistega erakorralise auditi teenuseosutaja vahetamise protsessi hindamiseks sotsiaalkindlustusametis.

«Eesti inimesed peavad saama oma riiki usaldada ja sellist olukorda, kus inimesed ei saa õigeaegselt oma pensionit või hädavajalikku hüvitist kätte, ei tohi juhtuda. Riik peab täitma oma lubaduse,» ütles Riisalo.

Ministri sõnul vajavad kojukande partneri vahetamisega seotud asjaolud ja protsess täpsemat selgitamist ning vajadusel tuleb hinnata sotsiaalkindlustusameti juhtimis- ja kontrollisüsteemide toimimist laiemalt.

Sotsiaalkindlustusamet maksab igakuiselt pensione, toetusi ja hüvitisi 700 000 inimesele, kokku 250 miljonit eurot. «Sotsiaalkindlustusameti laitmatu toimimine on riigi turvavõrk oma inimestele. Tahan veenduda, et on tehtud kõik, et sellised eksimused ei korduks,» lisas minister.

Auditi viivad läbi ministeeriumi siseaudiitorid. Töö valmimiseks kulub minimaalselt kuu arvates auditi alustamise ajast, kuid selle kestust võivad mõjutada auditi käigus ilmnenud asjaolud. Auditi tulemus on avalik.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles