K, 27.09.2023

TS laevad püstitas jaanuaris Hiiumaa liinil rekordi

BNS
Facebook
Comments
Parvlaev Tiiu Heltermaa sadamas
Parvlaev Tiiu Heltermaa sadamas Foto: Mihkel Maripuu

​TS Laevad OÜ teenindas jaanuaris kokku 104 719 reisijat ja viis üle Väinamere 56 795 sõidukit ja haagist - võrreldes 2021. aasta jaanuariga suurenes reisijate arv 10 protsenti ja sõidukite arv kuus protsenti.

TS Laevade juhatuse liikme ja teenindusvaldkonna juhi Ave Metsla sõnul jätkab Hiiumaa liin rekordite ületamist ka uuel aastal. «Rohuküla-Heltermaa liinil teenindasime jaanuaris 28 843 reisijat ja viisime üle mere 15 840 sõidukit. Nii reisijate, kui ka sõidukite arv on Rohuküla-Heltermaa liini jaanuarikuu rekord. Liini reisijate arv suurenes jaanuaris võrreldes mullusega 14 protsenti ja sõidukite arv üheksa protsenti. Liini sõidukite arv oli rekordiline viiendat kuud järjest.»

Virtsu-Kuivastu liinil teenindas ettevõte 75 876 reisijat ja viis üle mere 40 955 sõidukit. Liini reisijate arv kasvas võrreldes möödunud aasta jaanuariga üheksa protsenti, sõidukite arv kasvas viis protsenti. «Eriti suurt rõõmu valmistab, et busside arv on liinil kasvanud 25 protsenti, mis annab lootust, et pandeemia mõjud hakkavad vähenema ja taastumas on nii liinireisid kui muud grupireisid,» lisas Metsla.

TS Laevade parvlaevad tegid jaanuaris kahel liinil kokku 1 487 reisi, millest 99,4 protsenti väljus õigeaegselt. Reiside arv oli aasta varasemast kaks protsenti suurem.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles