K, 29.11.2023

Valio jätab 4 miljonile jogurtitopsile plastikkaaned panemata

Tarbija24
Facebook
Comments
Jogurtitopsid silikoonist korduvkasutatavate kaantega.
Jogurtitopsid silikoonist korduvkasutatavate kaantega. Foto: Valio

Plasti järkjärguliseks vähendamiseks jäetakse Valio Eesti piimatööstuses tänavu lisamata plastikkaaned 4 miljonile jogurtitopsile, mille käigus jääb kokku kasutamata 9,6 tonni plastikut.

Lähtuvalt Euroopa Liidu direktiivist tuleb Eestis aastaks 2026 oluliselt vähendada ühekordsete toidupakendite kasutust.

Tänavune plastikkaante ulatuslik vähendamine on etapp ettevõtte laiemas tegevuskavas, mis on jätk 2020. aastal ilmunud Valio esimesele suuremas topsis, aga lisakaaneta jogurtiseeriale.

Lisaks katsetati pilootprogrammi käigus piimatööstuses korduvkasutatavaid silikoonkaasi. «Tajume selgelt, et Eesti inimene soovib muutuseid keskkonnasäästlikemate alternatiivide suunas. Samas näitab praktiline kogemus, et kõik tarbijad ei ole selleks tegelikult täna veel valmis,» nentis Valio turundus- ja tootearendusdirektor Nele Jõemaa.

Ta selgitab, et paljude suuremate piimatoodete näol – nagu ka 350g jogurtite puhul – on reeglina tegu kogusega, mida inimene ei pruugi ühe korraga ära süüa. Et seda aga külmikus järgmiseks toidukorraks säilitada või kaasa võtta, on kaaned paljudele tarbijatele täna veel siiski olulised. «Katsetasime eelmisel aastal koostöös tarbijatega kompromissi, mille käigus pakkusime plastikust lisakaaneta jogurtite ostjatele kaasa silikoonist korduvkasutatavaid kaasi. See algatus võeti väga hästi vastu ning plaanime paralleelselt plastiku vähendamisega jätkata korduvkasutatavate kaante pakkumist ka sel aastal,» sõnas Jõemaa.

Jõemaa sõnul aitab korduvkasutatav silikoonkaas pikendada juba avatud toote säilivusaega, vähendades sellega oluliselt toiduraiskamist. Lisaks aitab see juba avatud tooteid lekkevabalt endaga kõikjale kaasa võtta.

Alates jaanuarist on poelettidel pea kõik suures topsis Alma ja Gefiluse jogurtid ilma lisakaaneta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles