Kõik ettevõtte töötajad peavad ka mõistma, miks nad midagi teevad – ja miks keegi teine midagi teeb. Valdkonna spetsiifilisusest tulenevalt on vähe koole, kus tööd õppida, seega põhiline väljaõpe toimub kohapeal. Ka kontori- ja bürootöötajad läbivad tootmist puudutava kiirkursuse, et teiste vastutust ja ajakulu paremini hinnata osata.
Regulaarsed on ka kogu kollektiivi ühised koolitused, mille eesmärk on silmaringi laiendamine ja ühtse mõttemaailma loomine, mis aitab paremini meeskonnana toimida. Töötajatel on ka aeg-ajalt avanenud võimalus töötada klientide ettevõtetes ning tagasiside sellele on olnud vaid positiivne.
Kuna tootmine põhineb enamasti individuaaltööl, saavad töötajad ise aega paindlikult planeerida ja seda hindavad nad väga kõrgelt. Tööandja seevastu väärtustab väga lojaalsust ning pikemaaegsed töötajad saavad näiteks tasustatud lisapuhkepäevi võtta.
Oma uute meeskonnakaaslaste puhul on aga lähtutud põhimõttest «avasta anne ja arenda seda ». Uksed on avatud nii tudengitele, noortele inseneridele kui ka põnevate ideedega ettevõtjatele. Mõnikord osaletakse projektides, mille suurde turuedukusse pole põhjust uskuda, aga võimalus sealt õppida ja kogemusi ammutada on seda väärt. See võimaldab ka töötajatele põnevust ja vaheldusrikkust.
Ettevõttes praeguseks arendusjuhina töötav Marius sattus Vändrasse magistriõpinguid lõpetades trafoinseneriks. Tallinnas elav noor mees, kelle jaoks Vändra seostus karude ja saelaudadega – see ei tundunud esialgu väga tõsiseltvõetav töökoht. Ometi on töövestlusest möödunud üheksa aastat ja Marius on jätkuvalt iga päev põnevil.