Pensionifondide investeeringud Eestisse kasvasid möödunud aasta lõpus

BNS
Copy
Neljandas kvartalis tõusis pensionifondide Eestisse investeeritud varade maht võrdluses kolmanda kvartaliga 6 protsendipunkti.
Neljandas kvartalis tõusis pensionifondide Eestisse investeeritud varade maht võrdluses kolmanda kvartaliga 6 protsendipunkti. Foto: Arvo Meeks

2021. aasta neljanda kvartali lõpuks olid pensionifondid investeerinud Eestisse 624 miljonit eurot, mida on 35 miljonit eurot rohkem kui kolmandas kvartalis.

Pensionifondide kogumaht oli 4,45 miljardit eurot, mida on 95 miljonit eurot rohkem kui kolmandas kvartalis, teatas Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.

Neljandas kvartalis tõusis pensionifondide Eestisse investeeritud varade maht võrdluses kolmanda kvartaliga 6 protsendipunkti, moodustades 14,04 protsenti fondide kogumahust. Erinevalt eelnevatest kvartalitest tõusis nii Eestisse investeeritud fondide osakaal kui ka fondide maht.

Kõige rohkem tõusid investeeringud Eestisse LHV pensionifondidest, kogusummas 31 miljonit eurot, LHV-le järgnesid SEB pensionifondid 5,9 miljoni euroga. Hoolimata üldisest investeeringute mahu suurenemisest Eesti pensionfondidesse, vähenesid mõnevõrra nii Swedbanki kui ka Luminori investeeringute mahud.

Jätkuvalt on Eestisse pensionifondide varadest investeerinud kõige rohkem LHV, kelle koguinvesteeringutest on Eestisse paigutatud 25,6 protsenti ning kelle investeeringud moodustavad 53 protsenti Eestisse investeeritud pensionifondide kogumahust.

Järgnevad Swedbank 33 protsendi ning SEB 11 protsendiga. Luminori pensionifondide investeeringud kodumaale moodustavad 2,66 protsenti pensionifondide mahust. Eestisse ei ole jätkuvalt investeerinud Tuleva Maailma pensionifondid.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda jälgib ja analüüsib pensionifondide varade investeeringuid Eesti majandusse juba 2016. aasta algusest. Tookord olid pensionifondid oma varasid Eestisse investeerinud vaid 5,48 protsenti ehk 147 miljonit eurot.

Kõige väiksem oli investeeringute kogumaht 2017. aasta esimeses kvartalis, moodustades 5,01 protsenti. Positiivne trend sai alguse pärast seadusemuudatusi, millega riik leevendas pensionifondide investeerimispiiranguid.

 
Tagasi üles