K, 18.05.2022

Kariņš: me ei saa äri lõpmatult toetada

BNS
Kariņš: me ei saa äri lõpmatult toetada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Läti peaminister Arturs Krišjānis Kariņš.
Läti peaminister Arturs Krišjānis Kariņš. Foto: Valsts kanceleja/European Union

Ühiskond ei saa igavesti äri ülal pidada, eriti kui see ei ole suure nõudlusega, ütles teleusutluses Läti peaminister Arturs Krišjānis Kariņš, turismi kriisijuhtimiskomitee nõudmise peale, et rahandusminister Jānis Reirs ja terviseminister Daniels Pavļuts tagasi astuksid.

Kariņši arvates peab turismivaldkonnaga tegelema majandusminister, mitte rahandus- ja tervishoiuminister, kes on ettevõtjatele hambu jäänud.

«See ei ole tervishoid ega rahandus, see on majandusminister, kes peab oma valdkondadega tegelema. Meie kui ühiskonna jaoks seisneb väljakutse selles, et me ei saa äri igavesti ülal pidada, eriti kui sel suurt nõudlust ei ole,» sõnas valitsusjuht.

Ta arvas, et muutub nõudlus ja ühiskondlik käitumine, ja kahe koroonapandeemia aastaga on inimesed muutnud oma tarbimisharjumusi. Samas meenutas peaminister, et riik aitab ettevõtteid, mis ei saa taudipiirangute tõttu tegutseda.

«Kuid avatud valdkonnad, mis saavad tegutseda, peavad vaatama, kuidas oma ärimudelit muuta, sest me ei saa ühiskonnana ettevõtjaid lõpmatult maksudest ülal pidada,» sõnas poliitik.

Ta meenutas, et tavaliselt on vastupidi, just ettevõtjad aitavad oma maksudega pidada ülal tervishoiusüsteemi, haridust ja muid valdkondi.

Märksõnad
Tagasi üles