K, 18.05.2022

Energiahüvitise taotlemine jätkub samadel alustel

PM Majandus
Energiahüvitise taotlemine jätkub samadel alustel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Minister Jaak Aabi seletust mööda võetakse hinnatõusude kompenseerimiseks raha valitsuse reservfondist.
Minister Jaak Aabi seletust mööda võetakse hinnatõusude kompenseerimiseks raha valitsuse reservfondist. Foto: Konstantin Sednev

Olenemata valitsuse kehtestatavatest uutest meetmetest jätkub elektri-, gaasi- ja küttearvete hüvitamine kuni keskmise sissetulekuga peredele samadel alustel kuni märtsikuuni, ning vajadusel võidakse toetusmeedet pikendada mai lõpuni.

Riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul näitab taotlejate arv, et paljud inimesed kasutavad neile mõeldud võimalust vajalikku rahalist abi saada.

«Tänaseks on toetusraha jõudnud või kohe jõudmas 14 000 pereni ning see number kasvab iga tunniga,» ütles minister. «Keskmine väljamakstud summa jääb 182 euro kanti, toetusest 93 protsenti on läinud elektrikulude hüvitamiseks, 6 protsenti gaasikütteks ja 2 protsenti kaugkütteks.»

Teisipäevaks oli kohalikele omavalitsustele elektri-, gaasi- ja kaugküttearvete osaliseks tasumiseks taotluse esitanud üle 36 000 Eesti pere.

Aabi sõnul ei mõjuta uus valitsuse kehtestatav elektri ja gaasi hinnapiiri meede selle hüvitise taotlemise ja maksmise tingimusi.

«Kuni keskmise sissetulekuga pere saab jätkuvalt jaanuari kuni märtsi elektri- või gaasiarvete alusel omavalitsuselt energiakulude hüvitist taotleda, kui arve kogumaksumus ületab elektril 12 senti/kWh ja gaasil 4,9 senti/kWh,» selgitas Aab. «Lihtsalt elektri- ja gaasiarved, mille alusel toetust taotletakse, on väiksemad, kuna sealt on juba uue meetme osa automaatselt maha arvatud.» 

Hüvitist energiakulude katteks saab pere, kelle sissetulekud jäävad alla mediaantaseme. Seda arvutatakse ühe täiskasvanu kohta 1126 eurot kuus, iga järgmise vähemalt 14-aastase inimese kohta 563 eurot ja 13 või nooremate laste kohta 338 eurot. Infot selle kohta, kas perel on hüvitisele õigus ning kui suur see võiks ligikaudu olla, saab vaadata rahandusministeeriumi kodulehel asuva hüvitise kalkulaatori abil.

Hüvitatakse 80 protsenti elektri, gaasi ja kaugkütte hinnatõusu osast septembri (tagasiulatuvalt) kuni märtsikuu eest. Toetuse ülempiir kõigi energiakulude peale kokku on 500 kuus ja alampiir 10 eurot taotluse kohta.

Hüvitise taotlemiseks tuleb pöörduda oma rahvastikuregistri järgse omavalitsuse poole. Taotlemiseks on vajalik täita taotlus ja esitada sinna juurde energia tarbimise arved. Soovitav on taotlus esitada mitme kuu peale kokku, sest siis on vaja vähem taotlusi esitada.

Märksõnad
Tagasi üles