T, 5.12.2023

Ettevõtjad Rahu ja Lember annetasid Saaremaa koolidele 10 000 kiirtesti

BNS
Copy
Pilt on illustratiivne. Kiirtestimine koolides.
Pilt on illustratiivne. Kiirtestimine koolides. Foto: Sander Ilvest

Saaremaalt pärit ettevõtjad Kristjan Rahu, Vahur Lember ja Richard Tomingas kingivad Saaremaa koolidele 10 000 koroona kiirtesti, et õpilased saaksid jätkata testimist seni, kuni riik hakkab taas koole testidega varustama.

Saaremaalt pärit Rahu ja Lemberi ettevõte Medesto Logistics ning Tomingas eraisikuna kingivad Saaremaa koolidele 10 000 Covid-19 antigeeni kiirtesti, et haridusasutustes saaks õpilaste ja õpetajate testimine jätkuda, kuni haridus- ja teadusministeerium hakkab koole taas ise varustama, teatas Saaremaa vallavalitsus.

Testid jõuavad Saaremaale alanud nädala jooksul ja nende jagamise koolidele korraldab vallavalitsuse haridus- ja noorsootööosakond.

«Saarlastena jälgime pidevalt Saaremaal toimuvat ja oleme sarnaseid aktsioone ka varem teinud. Näeme oma töös, kuivõrd oluline on testimistega jätkata, et hoida ära suuremate haiguskollete teket ja tagada koolides võimalikult normaalne õppetöö,» ütles Medesto Logisticsi juhatuse liige Vahur Lember.

Vallavanem Madis Kallase sõnul on ettevõte koroonakriisi ajal ka varem Saaremaale ja saarlastele appi tulnud.

Valitsuse otsusega saavad koolilapsed ja -noored alates esmaspäevast, 24. jaanuarist lõpetada eneseisolatsiooni senise PCR-testi asemel 5. päeval tehtava antigeeni kiirtestiga.

Uus kord puudutab kõiki üldharidus-, kutse- ja huvikoolide õpilasi ning noorsootööasutusi külastavaid noori, kes ei ole vaktsineeritud ega Covid-19 haigust läbi põdenud.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles