E, 4.12.2023

Kinnisvaraportaal: energiatõhusal kinnisvaral on tekkinud selge eelis

BNS
Facebook
Comments
Kortermaja soojustamine.
Foto on illustreeriv.
Kortermaja soojustamine. Foto on illustreeriv. Foto: Ants Liigus

Kinnisvarakuulutuste portaali Kinnisvara24 andmeil on viimase aastaga oluliselt kasvanud A- ja B-klassi energiamärgisega ehk energiatõhusama kinnisvara kuulutuste osakaal, müügi kiirus ja klikkide arv.

Kinnisvara24 tegevjuhi Urmas Uibomäe sõnul on Eestis vähe majapidamisi, mida käimasolev energiakriis ei ole raputanud ja see peegeldub hästi ka kinnisvarakuulutuste statistikas. «Energiatõhusus ei ole kunagi olnud kinnisvarakuulutuste vaatajate jaoks aktuaalsem kui praegu ja energiatõhusa kinnisvara eelistamise kasvu on näha juba ka möödunud aasta numbritest,» selgitas ta pressiteates.

«Kuigi kõrge elektrihind ja kommunaalkulud ei ole üleüldist kinnisvarabuumi veel pidurdanud, on kinnisvaraportaali külastajad elamispindade püsikulude osas varasemast palju tähelepanelikumad ja eelistavad üha rohkem A- ja B-klassi energiamärgisega kuulutusi,» märkis Uibomäe.

Portaalis Kinnisvara24 oli 2021. aastal A-klassi energiamärgisega kuulutusi pea kaks korda rohkem kui eelneval aastal. Kui 2020. aastal moodustasid A-klassi energiamärgisega kuulutused vaid 1,9 protsenti kogu kuulutuste arvust, siis möödunud aastal oli vastavaks numbriks juba 5,8 protsenti. Samal ajal on aga C- ja D-klassi energiamärgisega kuulutuste arv üle kahe korra vähenenud.

Ostja jaoks on energiamärgis indikaatoriks tuleviku elektri- ja soojaarvete kujunemisel. Energiamärgis annab infot hoone tegeliku energiatarbimise ja selle tõhususe kohta ning aitab seda sarnaste hoonete seas võrrelda. Energiaklassi märgis sõltub hoone vanusest, kasutatud ehitusmaterjalidest, energiaallikatest ja ventilatsioonist, samuti ka akende kvaliteedist. Mida kõrgem on hoone energiatõhususe klass, seda väiksemad peaksid olema tulevikus energiaarved.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles