Paraku on sedasi, et need, kes ei tunne huvi enda seniste rahapaigutuste vastu, võivad 2. maist olla fondis, mille nimi on muutunud ja mitte ainult. Need fondid võivad võtta oluliselt kõrgemat riski võrreldes sellega, millega samas fondis raha kogudes ollakse harjutud.
Mis muutub Swedbanki investeerimisfondides?
Fondide valik tekitab inimestes segadust
Eestis on suur hulk inimesi, kes ei vaata regulaarselt üle fondi, milles nad koguvad ja on nii oma vanusele mittesobivas fondis, ütles Swedbank Investeerimisfondid ASi juht Age Petter.
«Pensionireform ja sellele eelnenud ning järgnenud küsitlused on välja toonud, et fondide valik ja sobiva fondi valimine tekitab inimestes segadust. Uute fondide nimedega ja ülesehitusega muudame selgeks ja läbipaistvaks, kellele fond eelkõige sobib,» rääkis ta.
Elutsüklifond saab olema meie esmane soovitus. Kogujale aga säilib võimalus valida ka mõnele teisele kümnendile sobilikum fond, 100-protsendilise aktsiariskiga indeksfond või konservatiivne fond, rääkis ta alternatiivsete valikute kohta, kui elutsükli fondi ei soovita.
«Arvestades tänast olukorda, kus inimesed ei kipu aktiivselt vanusest tulenevalt fondi muutma, pakub just muudatus neile kindlustunde, et fondi pole vaja vahetada ning selle riskitase on kooskõlas kogumisperioodiga, mis on jäänud pensionieani ja annab pensionivarale võimaluse kasvada nooremas eas kiiremini ning enne pensioniiga vaiksemalt, kuid turvalisemalt,» lausus ta.