Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

GRAAFIK ⟩ Homne elekter on enam kui veerandi võrra tänasest odavam

Varasemad ärkajad saavad homme hommikul elektripliidil pannkooke veidi odavama elektri hinnaga küpsetada. FOTO: Sille Annuk

Elektri hind elektribörsi NordPool Spot Eesti piirkonnas on homne keskmine hind on 28 protsenti tänasest odavam ehk 104,73 eurot megavatt-tunni ehk 10,47 senti kilovatt-tunni kohta.

Madalam on hind kella kahest öösel kuni kella üheksani hommikul (varajased ärkajad saavad oma pannkoogid elektripliidil odavama elektriga küpsetada) ning õhtul kella kaheksast südaööni.

Lõppeva nädala keskmine hind on aga 161,23 eurot megavatt-tunni ehk 16,12 senti kilovatt-tunni kohta, mis on 12,5 protsenti eelmise nädala keskmisest hinnast rohkem.

Seni kõige kõrgem elektri hind oli eelmise aasta 7. detsembril, mil kella kaheksast üheksani maksis megavatt-tund elektrienergiat 1000,07 eurot, mis teeb kilovatt-tunni hinnaks üks euro. Samasse päeva jääb ka päeva keskmise hinna rekord 469,03 eurot megavatt-tunni ehk 46,9 senti kilovatt-tunni kohta.

Kogu detsembri keskmiseks hinnaks kujunes 202,65 eurot, mida on ligi 4,5 korda enam kui aasta varem, mil kuu keskmine börsihind oli 45,49 eurot.

Tagasi üles
Back