Turismifirmad valitsusele: pöördume teie poole nüüd juba meeleheites (10)

Copy
Valitsuse pressikonverents. Kaja Kallas ja Taavi Aas.
Valitsuse pressikonverents. Kaja Kallas ja Taavi Aas. Foto: Konstantin Sednev

Turismifirmad soovivad, et valitsus kaotaks kellaajalised piirangud, võtaks taas kasutusele kiirtestid ja kompenseeriks energiahinna tõusu ka ettevõtetele.

Turismifirmad märgivad valitsuse liikmetele ja riigikogu esimehele saadetud kirjas, et kuigi Eesti majandusel läheb hästi, on turismiettevõtted endiselt kriisiolukorras. Turism ei ole taastunud, kohalik turg ei kata kogu meie valdkonna mahte ja piirangute tõttu on ka see vähendatud. Vaktsineerimispassi kehtivuse lühendamine ning tõhustusdooside vähene kasutamine halvendab olukorda veelgi. Te näete sektori kaotusi käivetes, kuid seal ei kajastu kaotuste kogumaht – kulud on tekitanud samas mahus kahjusid teiselt poolt juurde juba kuid.

Kogu Eesti kannatab inflatsiooni, palgakulude kiire kasvu ja sisendhindade tõusu all. Ostujõud on suurenenud ja teised sektorid saavad kulubaasi tõusu mingi piirini leevendada müügihindade tõstmise ja mahtude kasvatamisega. Meil seda võimalust ei ole. Praegused energia-, gaasi- ja küttekulud on probleem kogu Eestile – mitte ainult väiksema sissetulekuga peredele ja pensionäridele, mitte ainult riigiettevõtetele. Meie sektori paljudele ettevõtetele on see kui surmahoop. Kui piirangud ja pandeemia pole suutnud veel murda, siis ehk see?

Kuigi Eesti majandusel läheb hästi, on turismiettevõtted endiselt kriisiolukorras

Me oleme korduvalt pöördunud palvega leida võimalus piirangutest tulenevate käibekaotuste osaliseks kompenseerimiseks läbi palgakulude osalise vähendamise, palunud pikendada võimalust ajatada tööjõumaksud, palunud abi püsikuludega hakkamasaamiseks. Me oleme palunud kaaluda piirangutest loobumist, et ettevõtetel oleks võimalus ise oma kulude katteks tulu teenida. Meie palved on jäänud vastusteta. Kas ettevõtted, kes on aastaid ja aastakümneid maksnud riigile makse ja teinud tööd, et Eesti mainet tõsta ning siin külalisi väärikalt vastu võtta, ei ole riigile niigivõrd olulised, et mõned kuud nende toimetulekut toetada, et nad juba peatselt saaksid oma hea tööga jätkata? Valitsuse kommunikatsioonist oleme aru saanud, et mõistate energiakriisi olemust ning olete võtnud arutlusele meetmed, kuidas ettevõtetelegi ootamatult tekkinud probleemile lahendus leida.

Palume teil turismiettevõtete päästmiseks

  • Leida võimalus kriisiolukorras räsitud ettevõtete energia-, gaasi- ja küttearvete hinnatõusu kompenseerimiseks;
  • Kiiresti kaotada piirangud kuni 18-aastastele vaba-aja tegevustes osalemiseks, teadmises, et haridusasutustes on kiirtestimine ennast õigustanud ja see toimib;
  • Kaotada kellaajaline piirang, mis aitab sündmused taas tuua kontrollitud keskkondadesse;
  • Lubada täiskasvanutele teenuste osutamine lisaks Covid-passile ka ühekordsete kiirtestide tegemisel teenusepakkujate juures.
Kommentaarid (10)
Copy
Tagasi üles