Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Nordica nõukogu vabastas senise juhi ametist

Nordica. FOTO: Konstantin Sednev

Nordica nõukogu kutsus täna juhatuse esimehe kohalt tagasi Erki Urva. Uue juhi leidmiseni täidab juhatuse esimehe ülesandeid praegune finantsjuht Eteri Harring.

«Erki Urva näitas üles head kriisijuhtimise oskust, kuna suutis kiiresti aidata Nordical kohaneda koroonaviirusest tekkinud kriisiga. Selle tulemusel lõpetas ettevõte 2021. aasta kasumis. Samuti vedas Urva edukalt kommertsplatvormi kasutuselevõttu ning seeläbi garanteeris võimekuse ettevõttel alustada iseseisvalt liinilende. Tänan Urvat tema olulise panuse eest. Nüüd on ees lennunduses struktuursed muudatused, mille läbi viimiseks saab alustada uue inimese otsinguga,» ütles Nordica nõukogu esimees David O’Brock.

O’Brocki sõnul on valitsuse nägemus viia riiklik lennundusäri ühe valdusettevõtte alla ning säilitada kasumlikkus kogu grupi tasandil.

Majandus- ja taristuministri Taavi Aasa sõnul võib riik tulevikus Nordica erastada. «Arvestades lennundusturul toimunud suuremaid muutusi COVID pandeemia mõjul, on näha, et ühendused Tallinnast on tagatud lisaks kodumaisele ettevõttele ka väliste lennuettevõtjatega. See sunnib üle vaatama, kas riigi oma lennundusäri on strateegilise tähtsusega või võiks tulevikus selle erastamist kaaluda. Valdusettevõtte loomine on esimene samm selles suunas,» ütles Aas.

Nordica uue juhi otsingul seatakse sihiks leida juhatuse esimees, kes asub valitsuse möödunud aasta novembris heaks kiidetud uue lennunduskontserni etteotsa, mis ühendab Nordica, Regional Jet-i (ärinimi Xfly) ja Transpordi Varahalduse ühe katuse alla.

Tagasi üles
Back