Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ettevõtjad: lakke kerkinud energiakulud viivad konkurentsivõime

Karja Pagari juhataja Aivo Kanemägi nentis, et viiekordse elektriarvega kasumlikult majandada on suur väljakutse. FOTO: Foto: Maanus Masing/Saarte Hääl

Kui energia kallinemine niimoodi jätkub, tuleb tootmine lõpetada ja inimesed koondada – nii ütles soki- ja sukaäri Suva omanik Viktor Saarestik, kelle ettevõte on saanud pandeemia ajal kaks ränka lööki. Kriisi esimesel aastal jäi Suva sokkide tootja Sockmann Grupp pisut üle kahe miljoni eurose käibe juures enam kui miljoni euroga kahjumisse. Käive kukkus ligi miljoni võrra, sest poed nii Eestis kui ka mujal olid piirangute tõttu suletud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui energia kallinemine niimoodi jätkub, tuleb tootmine lõpetada ja inimesed koondada – nii ütles soki- ja sukaäri Suva omanik Viktor Saarestik, kelle ettevõte on saanud pandeemia ajal kaks ränka lööki.

Kriisi esimesel aastal jäi Suva sokkide tootja Sockmann Grupp pisut üle kahe miljoni eurose käibe juures enam kui miljoni euroga kahjumisse. Käive kukkus ligi miljoni võrra, sest poed nii Eestis kui ka mujal olid piirangute tõttu vahepeal suletud, seejuures tuleb ligi pool Suva käibest ekspordist.

Tagasi üles
Back