Väikesaared saavad elu parandamiseks riigilt raha

PM Majandus
Copy
Riigihalduse minister Jaak Aab.
Riigihalduse minister Jaak Aab. Foto: Mihkel Maripuu

Rahandusministeerium ja Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) avasid väikesaarte programmi taotlusvooru projektidele, mis suurendavad saareelanikele esmatähtsate teenuste kättesaadavust ja kvaliteeti.

«Programmi abil on võimalik parandada saarte elektri, sideteenuse, joogivee, terviseteenuste, hariduse ja muude eluks vajalike teenuste kättesaadavust, samuti arendada päästevõimekust ning transpordiühendust maismaaga,» ütles riigihalduse minister Jaak Aab. 

Varasemates taotlusvoorudes on riik toetanud veetorustiku ehitust Piirissaarele, mobiilsideteenuste toitekindluse tagamist Kihnul, Vormsil ja Aegnal, ATV soetamist Manija Päästekomandole ja hüdrokopteri soetamist Muhusse.

Väikesaarte programmist saavad toetust taotleda 16 püsiasustusega väikesaart: Abruka, Aegna, Heinlaid, Kesselaid, Kihnu, Kräsuli, Kõinastu, Manija, Naissaar, Osmussaar, Piirissaar, Prangli, Ruhnu, Vilsandi, Vormsi ja Väike-Pakri.

Taotlusi RTK-le saavad esitada nii avaliku, era- kui ka kolmanda sektori asutused. Taotlusvooru maht on 640 000 eurot, maksimaalne toetuse määr ühe projekti kohta on 130 000 eurot ja oma- või kaasfinantseeringu osa peab katma vähemalt 15 protsenti projekti kuludest. Projektid peavad olema lõpetatud hiljemalt 2023. aasta 31. oktoobriks.

Väikesaarte programmi taotlusvoor on avatud 3. jaanuarist kuni 3. märtsini 2022 kell 16.00.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles