R, 7.10.2022

Ikka ei tasu ära: Tallink võtab laeva plaanitust varem liinilt maha

Klientidega võetakse ühendust
BNS
Ikka ei tasu ära: Tallink võtab laeva plaanitust varem liinilt maha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hiiglasliku Silja Europa liiklus on läbi koroonaastate toimunud katkestustega.
Hiiglasliku Silja Europa liiklus on läbi koroonaastate toimunud katkestustega. Foto: Valda Kalnina

Tallink teatas, et peatab ajutiselt Tallinna-Helsingi liini kruiisilaeva Silja Europa opereerimise juba praegu ehk plaanitust varem.

Opereerimise peatamise varasemaks toomise otsus võeti vastu uue COVID-19 omikrontüve kiirenenud leviku ja Soome valitsuse poolt järgmisest nädalast kehtestatud uute reisipiirangute tõttu, teatas laevafirma.

Ettevõte oli juba varasemalt reisijaid teavitanud Silja Europa opereerimise ajutisest peatamisest 10. jaanuarist 2022 kuni märtsi alguseni kontserni madalhooajal, mil reisijatearvud on ka tavapärastel aastatel üldiselt madalad, kuid mille reisijatearvud on koroona-aastatel veelgi ulatuslikumalt vähenenud.

Omikrontüve kiire leviku tõttu ja sellest tulenevalt Soome valitsuse poolt kehtestatud uute reisipiirangute olukorras otsustas ettevõte tuua laeva opereerimise ajutise peatamise üheksa päeva varasemaks.

«Uues reisipiirangute olukorras ei ole meil teist valikut, kui laeva tegevuse ajutine peatamine varasemaks tuua, kuna kohe pärast Soome valitsuse piirangute teavitust hakkasid suuremad reisijategrupid broneeringuid tühistama,» ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

«Valitsuste otsustel on tänases olukorras meie tegevusele kohene mõju, seega peame ka omalt poolt otsuseid vastu võtma kiirelt ja otsusekindlalt kohe, kui meie valitsused omalt poolt samme astuvad,» möönis ta.

«Kindlasti ei ole see viis, kuidas me oma äri tahaksime teha ja meil on väga kahju, et peame taas valmistama pettumust neile reisijatele, kes aasta alguseks meiega reisi olid broneerinud või kelle reis on juba mitmeid kordi tühistatud ja edasi lükatud ning kes nüüd lõpuks lootsid reisile pääseda,» lisas Nõgene.

«Samas oleme me keerulises olukorras ja peame pidevalt hindama iga tänase otsuse laiemat pilti ja tänasest kaugemale ulatuvaid mõjusid. Tegutseme omalt poolt selle nimel, et iga meie otsustest mõjutatud klient leiaks meiega koos lahenduse, millega nad rahul on,» märkis tegevjuht.

Tallinki klienditeenindus võtab ühendust kõikide klientidega, kelle reisi Silja Europa opereerimise varasema peatamise otsus puudutab.

Silja Europa naaseb Tallinna-Helsingi liinile igapäevaselt tavapärasesse graafikusse praeguste plaanide kohaselt 2022. aasta 10. märtsil.

Märksõnad
Tagasi üles