Väikese kuuse rent maksab 24 eurot ja 90 senti. Sellest 10 eurot on tagatisraha, mille ettevõte tagastab, kui kuusk on elu ja tervisega kodusesse kasvuhoonesse naasnud.
2019. aastal oli ettevõtte müügitulu 6623 eurot. Kuna suure osa West Tree klientidest moodustavad ettevõtted, siis läks 2020. aasta puumüük veidi untsu. Keegi kontoris kohal ei käinud ja jõulukinke tehti ka vähem.
Sel aastal aga on müük jälle hoogu kogunud ja 5 protsendi jagu suurem kui kaks aastat tagasi. «Hästi palju on suurettevõtteid, kes kinkisid jõuluks potikuuski. See on võimalus olla roheline ja omalt poolt panustada metsa taasloomisesse,» rääkis Rohilaid-Aljaste.
Eesti kuuskedele pakuvad konkurentsi nulud ja välismaised kaharad kuused. «Aga Eesti oma ongi selline minimalistlik. Minimalismis on oma võlu,» arvas Rohilaid-Aljaste.
Selleks, et kuusk ka pärast jõulupidu krapsakas oleks, peab ta kohe algusest peale potis kasvama. «Kui juur on poti sees kasvanud, tunneb ta ennast seal mõnusalt. Kui ta on välja kaevatud ja katki raiutud või kahjustatud, ei ole puu nii väikese pinna sees harjunud ja võib kergelt närbuda. Raskematest tingimustest paremate peale minek on mõnus, teistpidi on elusolendile raske,» tõdes kasvataja.
Tähtis on ka see, et kuusk ei satuks ootamatult külmast õuest sooja tuppa, see pöörab puu elurütmi pahupidi ning pärast on raske teda kasvama saada. Seepärast kasvavad Rohilaid-Aljaste kuused kasvuhoones.