E-Piim kasvatas mullu nii käivet kui kasumit

BNS
Copy
E-Piima juustutootmine.
E-Piima juustutootmine. Foto: Elmo Riig / Sakala

ASi E-Piim Tootmine müügitulu kasvas mullu 6,6 protsenti, ligi 52,4 miljoni euroni, sealjuures suurenes ettevõtte puhaskasum 11,2 protsenti, ligi 448 000 euroni.

Ettevõtte ekspordimahuks kujunes 39 miljonit eurot, sellest müük väljapoole Euroopa Liidu maid 3,7 miljonit eurot, selgub E-Piima majandusaasta aruandest. Peamiselt valmistatud toodete hulka kuulus mullu 8884 tonni juustu, 8063 tonni piimapulbreid, 1233 tonni võid ja 225 tonni külmutatud koort.

«Optimistlikult alanud aasta jõudis märtsi keskel veel suurenenud jaekaubanduse nõudlusest rõõmu tunda, kui järsult märtsi lõpus globaalne nõudlus tingituna riikide kehtestatud piirangutest vähenes ning piimatoodete hinnad sattusid vabalangusesse alates aprillist ning stabiliseerusid alles sügisel. Siseturul toimub hinnalangus ja ka hinnatõus alati ajalise viivitusega võrreldes ekspordi trendidega ja nii toimus see ka eelmisel aastal,» kirjutab juhtkond majandusaasta aruandes.

Aruandeaastal jätkus Paidesse rajatava uue piimatööstuse projekti arendamine koos välisinvestoritega. Uus tehas peab valmima 2023. aasta juunis. Ettevõte investeeris materiaalsesse põhivarasse 1,4 miljonit eurot ja immateriaalsesse põhivarasse 90 000 eurot.

Taandatuna täistööajale töötas ettevõttes mullu 191 inimest, nelja võrra vähem kui 2019. aastal. AS E-Piim Tootmise nõukogusse kuulus 15 ja juhatusse 3 liiget, kellele maksti mullu tasu 142 200 eurot. Tööjõukulud kokku suurenesid aastaga 4,3 protsenti, 3,4 miljoni euroni.

Ettevõtte eesmärk lõppeval majandusaastal oli turupositsiooni kindlustamine, kuid ka uute turgude otsimine. Alates 2016. aastast on juhtkonna sõnul fookuses läbimurde saavutamine Aasia turgudel. Samuti seati 2021. aastal eesmärgiks muu hulgas müügi suurendamine vähem hinnatundlikele klientidele, uute toodete lansseerimine ning keskkonna jalajälje minimeerimine

AS E-Piim Tootmisel on kaks tütarettevõtet: AS Dessert OÜ ja E-Piim Transport AS ning üks sidusettevõte: OÜ BioCC. E-Piim Tootmise emaettevõte SCE E-Piim müüs 2020. aruandeaastal tütarettevõtte OOO E-Piim RUS osaluse.

Aruandeaastal täitis ettevõte juhtkonna sõnul toodangu mahulised eesmärgid ja pidas kinni eelarvega kehtestatud kulude piirist. Aasta lõpu seisuga oli E-Piim Tootmisel 5,1 miljonit eurot jaotamata kasumit.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles