Väljaõpe vs. tööturu vajadus
A. Le Coq on aastaid teinud head koostööd Tartu ja Võrumaa Kutsehariduskeskusega, mis on spetsialistide peamised kasvulavad. «Alates 2007. aastast anname parimatele mehhatroonika õppuritele stipendiumeid, kaks aastat tagasi alustasime ka õpetajastipendiumide väljaandmist. Veel pakume praktikakohti, aga ka osalist moodulõpet meie tehases, et anda ülevaade tööstuses toimuvast,» kirjeldab Kuznetsov varasemat aastatepikkust koostööd.
Uuele ja väga sisulisele koostööle Tartu Kutsehariduskeskusega pandi alus 2019. aasta sügisel. «Viis aastat tagasi täheldasime esimest korda, et kooli lõpetanud noortel on küll tugevad baasteadmised, kuid puudu jääb spetsiifilistest oskustest, mida vajab tänapäevane joogitööstus. Põhjus on lihtsalt selles, et kutsekoolide õppekavad ei jõua tööstuse innovatsiooniga sammu pidada ning tundsime, et oskusliku tööjõu saamiseks tuleb ise väljaõppesse oluliselt rohkem panustada,» räägib Kuznetsov.
Kuna tööjõuprobleem valdkonnas on terav, läheneti sellele strateegiliselt ja väga suurte panustega. Alates selle aasta sügisest töötabki Jevgeni poole kohaga Tartu Kutsehariduskeskuses õppejõuna, et viia õpilasteni vajalikud teadmised tänapäevasest tööstusest, masinatest ja innovatsioonist. «Ühel päeval nädalas pühendan end täielikult õpilastele, õpetades neile teooriat, kuid suurem rõhk on siiski praktilisel poolel. Minu käe all õpivad nad programmeerimist, tööstuskontrollerite juhtimist, seadmete ennetavat hooldust, seadmete paigaldust ja uuendust ning valmistan neid ka eksamiks ette,» lisab ta.
Suurem kasu tööturule laiemalt
Kuuldused n-ö Tartu Kutsekooli A. Le Coqi Akadeemiast on jõudnud paljude õpilaste kõrvu üle Eesti. «Nad on kuulnud, et just siin toimub väga sisuline ja aktiivne õpe, mis on tõstnud kutsekooli sisseastujate arvu,» näeb Kuznetsov juba otsest kasu kogu valdkonnale. «Mida rohkem on kooli lõpetanuid, seda rohkem mehhatroonikuid jõuab tööjõuturule ja seda parem on spetsialistide valik kõikidele ettevõtetele.»