T, 5.12.2023

Massiline töölt lahkumine raputab USA majandust (1)

Erkki Erilaid
Copy
USA tööpuudus langes novembris ligi kümnendiku võrra, 4,2 protsendini. Mitmetes valdkondades on ­terav oskustöötajate puudus.
USA tööpuudus langes novembris ligi kümnendiku võrra, 4,2 protsendini. Mitmetes valdkondades on ­terav oskustöötajate puudus. Foto: TANNEN MAURY

Ameerika Ühendriike raputab enneolematu töökohast loobumiste laine: kümned miljonid töötajad lahkuvad töölt, eriti need, kes pandeemia ajal harjusid kaugtööga ega taha enam tööandja nõudmisel iga päev kontoris käima hakata. Lahkujate arv on juba nii suur, et nähtust nimetatakse suureks tagasiastumiseks (Great Resignation).

Ainuüksi juulis pani ameti maha rekordilised 4,9 miljonit töötajat ehk ligi kolm protsenti tööga hõivatutest. Ka augustis ja septembris püsis tagasiastumiste arv enam kui nelja miljoni juures.

Soome meedia andmetel on ka põhjanaabrite juures töölt lahkujaid ligi kolmandiku võrra rohkem kui enne pandeemiat 2019. aastal. Kõige rohkem vajatakse praegu ametist lahkujate tõttu hooldajaid, suur tööjõunõudlus on ka teenindus-, ehitus- ja transpordisektoris, kus kaugtöövõimalus sama hästi kui puudub.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles