L, 30.09.2023

HKScan Estonia tahab Kiltsi broilerifarmi rajada

BNS
Facebook
Comments
Talleggi broilereid (pildil) ei tohi koos Rannamõisa broileritega pidada, otsustas konkurentsiamet.
Talleggi broilereid (pildil) ei tohi koos Rannamõisa broileritega pidada, otsustas konkurentsiamet. Foto: HKScan Estonia

HKScan Estonia soovib keskkonnakompleksloa taotluse kohaselt rajada Kiltsi broilerifarmi, mille tootmisvõimsus on kuni 480 000 linnukohta ning aastaseks tootmismahuks 4 miljonit broilerit.

Planeeritav Kiltsi broilerifarm asub Liivakülas Kiltsi farmi kinnistul, kuhu on kavandatud kuus lindlat, igasse tuleb 80 000 broileri kohta.

Linde hakatakse pidama sügavallapanul, milleks kasutatakse turvast, saepuru või paberit. Tekkiv tahesõnnik viiakse lepingupartneri hoidlasse või vegetatsiooniperioodil ka maaomaniku põllule.

Kiltsi broilerifarmi lindlate kütteks on kavandatud kasutada vedelgaasi, mille aastane kogus on ligi 350 tonni. Lindlates on sundventilatsioon, mida reguleeritakse vastavalt lauda sisetemperatuurile. Aastane veetarbimine on ligikaudu 27 500 kuupmeetrit.

HKScan Estonia esitas 24. novembril keskkonnaametile taotluse Kiltsi broilerifarmi ehitamise ja tegutsemise keskkonnamõju hindamiseks.

AS HKScan Estonia emafirma on Soome lihatööstuskontsern HKScan. Ettevõtte koduturud on Soomes, Rootsis, Eestis, Lätis, Leedus ja Taanis ning ettevõttes töötab 7000 inimest. Helsingi börsil noteeritud HKScani netokäive oli 2020. aastal 1,8 miljardit eurot.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles