Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Hiina võimud kutsusid raskustes kinnisvarahiiglase asutaja vaibale

Evergrande'i asutaja Xu Jiayin, kes on tuntud ka oma kantonikeelse nime Hui Ka Yan all, kohtumisel Wuhani provintsis 2017. aastal. FOTO: STR/AFP/Scanpix

Hiina valitsus kutsus reedel raskustes kinnisvarahiiu Evergrande'i asutaja vaibale, kui firma oli hoitanud, et sellel ei pruugi olla finantskohustuste täitmiseks piisavalt raha.

Umbes 300 miljardi dollarilise võlakoorma all vaevleval Evergrande’il on oma finantskohustuste täitmisega viimasel ajal raskusi olnud. Firma kehv käekäik on toonud kaasa mure kogu Hiina kinnisvarasektori pärast.

Reedel hoiatas Evergrande avalduses Hongkongi börsile, et firma praeguse likviidsusolukorra valguses pole kindel, kas kontsernil on piisavalt vahendeid oma finantskohustuste täitmiseks.

Paar tundi hiljem teatas Guangdongi provintsivalitsus, et «kutsus (firma asutaja) Xu Jianyini viivitamata vaibale ja leppis kokku töörühma saatmises Evergrande Real Estate Groupi, et juhendada ja toetada ettevõtte riskihaldust».

Evergrande on üks mitmest kinnisvarafirmast, mis sattus kriisi pärast seda, kui Peking alustas kampaaniat spekuleerimise ja laenuvõtmise ohjeldamiseks, piirates seeläbi sektori ligipääsu rahastusele. Ettevõte, mis on mahult Hiina suuruselt teine kinnisvaraarendaja, on seni suutnud maksejõuetust napilt vältida.

Tagasi üles
Back