Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kiibinappus räsis Saksa automüüki ka novembris

Töölised Volkswageni elektriauto ID 3 koosteliinil Dresdenis. Elektriautode müük kasvas novembris turu üldisest langusest hoolimata 39 protsenti võrreldes mullusega. FOTO: JENS SCHLUETER / AFP / Scanpix

Autode müük Saksamaal kahanes novembris viiendat kuud järjest, selgus reedel ametlikest andmeist.

Riigis registreeriti läinud kuul umbes 198 300 uut autot ehk 31,7 protsenti vähem kui mullu samal kuul, teatas transpordiamet KBA.

Müügi vähenemine on seotud tootmise vähenemisega, mille on tinginud ülemaailmne pooljuhtide nappus, märkis autotootjate liit VDA. Koroonaviiruse pandeemia on pooljuhtide kättesaadavust rängalt häirinud ja osa tehaseid on seetõttu pidanud tootmise hooti peatama.

Saksa autotoodang kahanes novembris aastatagusega võrreldes 32 protsenti, teatas VDA. Seni on tänavu riigis toodetud 2,8 miljonit autot ehk 12 protsenti vähem kui mullu samal perioodil. Sarnane trend on täheldatav autode müügis, mis on kahanenud aastatagusega võrreldes kaheksa protsenti.

Elektriautode müük kasvas novembris seevastu 39 protsenti veidi üle 40 000 ühikuni, moodustades pea viiendiku kõigist uutest autodest.

Tagasi üles
Back