Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Statistikaameti andmed: palk on tõusnud pea kõikides ametites

Rahakott. Foto on illustratiivne. FOTO: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Kolmandas kvartalis on palgad tõusnud enamikus ametirühmades, silma paistavad just transpordi ja reisimise ning majutuse ja toitlustusega seotud ametid, selgub statistikaameti palgarakenduse andmetest.

Statistikaameti andmeteaduri Kadri Rootalu sõnul on võrreldes aasta alguse kui ka möödunud aasta kolmanda kvartaliga palgad tõusnud pea kõikides ametirühmades alates tippjuhtidest kuni lihttöölisteni.

«Erandina paistavad silma vaid põllumajanduse, metsanduse, kalanduse ja jahinduse oskustöölised, kes pidid leppima kõige väiksema palgatõusuga (2%),» täpsustas ta.

Rootalu toob välja, et võrreldes 2020. aasta kolmanda kvartaliga oli selle aasta samal perioodil suuremat palgatõusu näha eelkõige pandeemiast tingitud piirangutest mõjutatud ametites.

«Sinna alla kuuluvad näiteks transpordi ja reisimisega seotud ametid (piloodid ja lennumeeskonna liikmed, õhusõidukimehaanikud ja -lukksepad, reisikonsultandid). Palkade tõusu on näha ka mitmete majutuse ja toitlustusega seotud ametite puhul (hotellide, motellide ja hostelite juhid, hotelliadministraatorid, peakokad ja baariteenindajad). Kõigis nimetatud ametites oli aastane mediaanpalga tõus 12% või rohkem,» kommenteeris ta.

Palgad tõusid sarnaselt eelnevatele kvartalitele ka meditsiini ja üldisemalt tervisega seotud ametites.

Tagasi üles
Back