P, 10.12.2023

Tuttuued korterid on jõudnud väikekohtade kinnisvaraturule

Carl-Robert Puhm
, ajakirjanik
Copy
Selline peaks tulevikus välja nägema Põlvasse kerkiv uus puidust korterelamu. 
Selline peaks tulevikus välja nägema Põlvasse kerkiv uus puidust korterelamu. Foto: R.K.P Invest

Ajad, mil uusi kortermaju ehitati ainult Tartusse, Tallinna, Harjumaale ja Pärnusse, näivad mõneks ajaks möödas olevat. Tuttuued korterelamud on taas leidnud oma koha ka väiksemates linnades ning ostjate puuduse üle ei kurda praegu pea mitte keegi.

Rakverre on viimastel aastatel kerkinud kaks uut korrusmaja 21 korteriga. Tartumaale Nõosse on kahe aasta jooksul ehitatud aga suisa kolm uut korterelamut ning detailplaneering lubab ehitada veel teist sama palju. Isegi 5500 elanikuga Põlvas rajatakse 14 korteriga uusarendust ja plaan näeb ette, et tuleb teinegi. Ehk kokkuvõtlikult: kui veel viis aastat tagasi oli Eesti väiksemate linnade kinnisvaraarendus varjusurmas, siis nüüd on hoog sisse saadud.

Arendajate sõnul peitub vilka ehitustegevuse põhjus vahepealses vaikeperioodis. «Enne meie arendust oli Rakveres viimasest suuremast uusarendusest möödas 13 aastat. See tehti 2007. aasta lõpus ning läks pankrotti. Oleg Gross ostis selle hiljem veel poole odavamalt välja. Pärast seda polnud kellelgi isegi mõttes siia midagi teha,» ütleb Lääne-Virumaa keskuses otsa lahti teinud Taago Pikas.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles