Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Hullumeelne ⟩ Elektri esmaspäevane börsihind purustab tänase rekordi
Koguni 40% tõus

Elektripirn. Foto on illustreeriv. FOTO: unsplash.com

Elektri esmaspäevane börsihind elektribörsil Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas tõuseb pühapäevaga võrreldes 40,3 protsenti 263,96 euroni megavatt-tunni kohta (26,4 senti kilovatt-tunni kohta), mis tähistab teist päeva järjest uut elektri hinnaajaloo rekordit.

 

Elektri maksimaalne hind on esmaspäeval 421,87 eurot megavatt-tunni eest õhtul kella kuue ja seitsme vahel ning minimaalne hind on 130,05 eurot. Tarbimistipu ajal on hind 342,98 eurot, selgub Nord Pooli kodulehelt.

Seejuures on elektri börsihind sel sügisel teinud mitmeid hinnarekordeid. Varasem rekord pärines alles 28. novembrist ja oli 188,09 eurot megavatt-tunni kohta.

Möödunud kuu ehk oktoobri keskmiseks hinnaks kujunes 105,61 eurot, mida on 2,8 korda enam kui aasta varem, mil kuu keskmine börsihind oli 37,62 eurot.

Enne tänavust aastat pärines varasem rekordhind elektribörsi Eesti hinnapiirkonnas 2014. aasta 20. juulist, mil päeva keskmine hind oli 124,77 eurot megavatt-tunni kohta. Võrdluses sellega kerkis 29. novembri rekordhind 111,6 protsenti.

Hinnad Nord Pooli Eesti hinnapiirkonnas (EE), Läti hinnapiirkonnas (LV), Leedu piirkonnas (LT), Soome hinnapiirkonnas (FI) ja kogu Nord Pooli süsteemi hind (SYS) eurodes megavatt-tunni kohta:

Eesti elektri börsihinna graafik viimase kuu aja jooksul. Illustratsioon: Nord Pool
 
Tagasi üles
Back