P, 24.09.2023

USA-s langes töötutoetuse saajate arv seitsmendat nädalat järjest

Facebook
Comments
Ameeriklased seismas karjäärikeskuse järjekorras.
Ameeriklased seismas karjäärikeskuse järjekorras. Foto: AMIRA KARAOUD/REUTERS

Töötutoetust saavate ühendriiklaste hulk langes juba seitsmendat nädalat järjest, olles nädala lõikes 268 000 taotlejaga madalaimal tasemel alates koroonapandeemia algusest.

USA töötutaotluste arv vähenes eelmisel nädalal 1000 võrra võrreldes sellel eelnenud nädalaga, teatas tööministeerium neljapäeval.

Töötushüvitise taotlused peegeldavad vahetult koondamisi ja nende järjepidev langus sel aastal näitab tööturu taastumist pandeemia-aegse tagasilöögi järel.

Tänavu jaanuari algul oli nädal, mil esitati 900 000 töötuhüvitise taotlust. Nüüd on viimase nelja nädala keskmine taotluste hulk 273 000. Pandeemia-eelsel ajal esitati nädalas umbes 220 000 töötuhüvitise taotlust.

Kokku oli 6. novembriga lõppenud nädalal USA-s töötuabi saajaid 2,1 miljonit, mida oli 129 000 võrra vähem kui nädal varem.

Kuni 6. septembrini täiendas föderaalvalitsus osariikide töötuskindlustusprogramme, makstes nädalas 300 dollarit lisatasu ning laiendades hüvitisi kontserdikorraldajatele ja neile, kes olid töötud olnud kuus kuud või kauem.

Koroonataud lõi USA majandust eriti teravalt eelmise aasta alguses, mil paljud ärid pidid oma uksed kinni panema või tööaega piirama. Märtsis ja aprillis 2020 kaotasid tööandjad üle 22 miljoni töökoha.

Eelmisel suvel hakkas majandus taastuma. Tarbijad võtsid vastu valitsuse abiraha ja kuna COVID-19 juhtumid vähenesid, saavutasid kindlustunde, et kulutamist jätkata. Sedamööda, kuidas edenes vaktsineerimine, pöörduti taas poodidesse, restoranidesse ja baaridesse.

Järsku oli paljudel tööandjatel hoopis raskusi, et ootamatu nõudluse kasvuga sammu pidada.

Alates 2020. aasta aprillist on tööandjad palganud rohkem kui 18 miljonit inimest, sealhulgas 531 000 inimest tänavu oktoobris. Sellele vaatamata on USA majanduses eelmise aasta veebruariga võrreldes puudu rohkem kui neli miljonit töökohta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles