Eesti ettevõtjad hakkavad uutele vaktsineerijatele tegema sooduspakkumisi (32)

PM Majandus
Copy

Eesti väike-ja keskmiste ettevõtjate assotsiatsioon (EVEA) käivitab kampaania «Soovime Sind teenindada!», millega kutsutakse ettevõtteid tegema sooduspakkumisi tervishoiutöötajatele ning uutele vaktsineerima tulijatele. EVEA tutvustab kampaaniat lähemalt kell 14 algaval üritusel, mida saab jälgida Postimehe vahendusel. 

Kampaania kestab kuni jaanuari lõpuni.

«Ettevõtjatena tunneme, et kolmandat korda riigi lukkupanemist paljud sektorid ja ettevõtted enam üle ei ela. Kui see peaks juhtuma, toob see kaasa töötajate suuremahulise koondamise ja maksude väiksema laekumise näol ka riigi võimetuse olulisi teenuseid pakkuda,» märkis EVEA president Heiki Rits.

EVEA teatel tahavad nad tänada Eesti tervishoiusüsteemis töötavaid inimesi. Selleks, et tänu ei jääks sõnade tasemele, teevad kampaaniaga liituvad ettevõtted soodustusi kõigile Eesti tervishoiutöötajatele, sõltumata nende ametipositsioonist.

«Regulatsioone ja piiranguid ettevõtjad muuta ei saa ning maksude kogumise kaudu loodavat väärtust ümber jagada samuti mitte. Kuid meie kohus ettevõtjate esindusorganisatsioonina on toetada algatusi, millest võiks praegusel ajal abi olla kogu ühiskonnale,» rõhutas Rits.

Kampaania põhisõnum on suunatud seni vaktsineerimata inimestele, kellest tänases olukorras sõltub majanduse avatuna hoidmine, teatab EVEA.

«Usume, et pingutada on vaja õige pisut, et ühiskond saaks taas normaalselt toimida. Selleks peame Eesti elanikena panustama – ennekõike tegema kõik selleks, et oleksime koroonaviiruse vastu maksimaalselt kaitstud, mille üheks toimivaks väljundiks on vaktsineerimine. Teisalt saavad ettevõtjad vaktsineerimata inimeste motivatsiooni tõstmiseks pakkuda oma tooteid-teenuseid soodsamalt, mis võimaldab neil taastada piirangutest kokku kuivanud kliendibaasi ning mis aitab kaasa majanduse avatuna hoidmisele,» ütles Rits.

Kampaaniaga liitunud ettevõtjad annavad sooduspakkumisi kõigile, kes esitavad immuniseerimistõendi, mis on saadud vahemikus 15. november – 31. jaanuar.

Kõigile tervishoiuasutuste töötajatele tehakse soodustusi, sõltumata nende immuniseerimistõendi väljaandmise ajast.

EVEA on seisukohal, et ühe kontrollmeetmena nakkushaiguse leviku ennetamiseks tuleks taastada testimise võimalus, mis aitaks vältida paljude sektorite riigipoolsete toetuste vajaduse tekkimist. 

Tagasi üles