L, 2.12.2023

Pangajuht pääses detailplaneeringu tegemisest

Hanneli Rudi
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nordea panga juht Vahur Kraft.
Nordea panga juht Vahur Kraft. Foto: Peeter Langovits

Saaremaa keskkonnateenistus loobus Nordea Eesti juhatuse esimehele Vahur Kraftile esitatud nõudmisest koostada Türju külas asuva hoone ümberehitamise projekteerimiseks detailplaneering.

Keskkonnateenistus loobus oma nõudest pärast tutvumist Krafti poolt esitatud konfidentsiaalse memorandumiga, mis muuhulgas sisaldab ka õiguslikku hinnangut detailplaneeringu nõudele, kirjutab Oma Saar.

«Keskkonnateenistus nõustub memorandumis toodud seisukohaga, et Loode tehnilise vaatluse punkti maa kinnistul asuva hoone rekonstrueerimiseks ei ole kohustuslik koostada detailplaneeringut ega läbi viia ehituskeeluvööndi vähendamise protseduuri,» teatas Saaremaa keskkonnateenistuse juhataja Raivo Kallas arendajale saadetud kirjas.

Endine Eesti Panga president kavatseb elamu ehitada Türju külas asuvale 2500 m² suurusele kinnistule, mida siseministeerium müüs aasta tagasi enampakkumisel 340 000 kroonise alghinnaga.

Krundil asuvad nõukogude ajal rajatud vaatlustorn, patrullmaja ja üks lagunenud väiksem hoone.

Maatükk asub Natura 2000 Kura kurgu loodus- ja linnuala koosseisus 200 meetri laiuses Läänemere ranna piirangu- ja ehituskeeluvööndis, ehituskeeluvöönd ei laiene esmakordsele juurdeehitusele juhul, kui juurdeehitise maht on väiksem kui üks kolmandik olemasoleva ehitise kubatuurist.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles