N, 30.11.2023

Tallinna lennujaama reisijate arv oli oktoobris koroonaaja suurim

BNS
Facebook
Comments
Tallinna lennujaam.
Tallinna lennujaam. Foto: Remo Tõnismäe

Oktoobris läbis Tallinna lennujaama enam kui 184 000 reisijat, mis on suurim ühes kuus teenindatud reisijate arv alates koroonapandeemia algusest, moodustades 58 protsenti kriisieelsest tasemest.

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul on tegemist oodatust parema tulemusega, mis kinnitab inimeste soovi reisida.

«On hea meel näha, et inimesed jätkuvalt soovivad reisida, uusi kohti avastada ning positiivseid emotsioone koguda. Lennujaamas tunneme selle üle vaid rõõmu ning jätkame tööd selle nimel, et pakkuda reisijatele aastaringselt mitmekesist lennuplaani ning suurepärasel tasemel teenindust,» ütles ta pressiteate vahendusel.

«Meil on hea meel ka selle üle, et reisijate teadlikkus erinevate ennetus- ja ohutusmeetmete osas on tõusnud ning reegleid järgitakse aina rohkem, sealhulgas on paranenud ka maski kandmine reisiterminalis,» lausus Pärgmäe.

Lisaks sellele toonitas Pärgmäe, et vaktsineeritutel on reisimine kindlasti lihtsam ning inimeste enda kindlustunne suurem. «Ka erinevates Euroopa riikides on vaktsiinipassi näitamine igapäevane tegevus ja nii on vaktsineeritutel reisi nautimine palju lihtsam,» rõhutas ta.

Pärgmäe sõnul leiab oktoobri lõpust kehtima hakanud talvisest lennuplaanist iga inimene meelepärase sihtkoha, sest otselennu sihtkohti on kokku 40.

Oktoobris oli regulaarlendudega võimalik lennata 37 sihtkohta. Kuu lõpus avas Ryanair otseliinid Düsseldorfi, Edinburghi, Billundi ja Barcelonasse.

Tellimuslendudest algasid Egiptuse ja Kanaari saarte seeriad, kuid kõige populaarsemaks tšarterreisijate sihtkohaks oli Türgi, mis edestas reisijate arvult ka suurimate sõlmjaamade Riia, Frankfurdi ja teiste sihtkohtade reisijaliikluse mahtu.

Oktoobris toimus 2884 lennuoperatsiooni, mis teeb keskmiselt 93 maandumist ja õhkutõusu päevas. Regulaarlendude keskmine täituvus oli oktoobris 68 protsenti.

Tallinna lennujaama liigub eesmärgi suunas teenindada 2021. aasta lõpuks 1,2 miljonit reisijat.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles