N, 7.12.2023

Rongisõitjate arv ei ole jõudnud koroonakriisi eelsele tasemele

PM Majandus
Copy
Jalgrattur Elroni rongi sisenemas.
Jalgrattur Elroni rongi sisenemas. Foto: Raul Mee

Statistikaameti andmetel oli tänavu jaanuarist septembri lõpuni raudteel sõitjaid veidi alla 4,5 miljoni. Võrreldes 2020. aasta sama ajaga on sõitjate arv kasvanud vaid protsendi võrra.

Rongisõitjate arvu mõjutab jätkuvalt koroonaviiruse laialdane levik. Viiruse leviku takistamiseks kehtestatud piirangud mõjutasid raudteel sõitjate arvu oluliselt ka eelmise aasta esimesel üheksal kuul, kui rongireisijaid oli võrreldes 2019. aastaga 29 protsenti vähem, teatab statistikaamet. 

Aameti analüütiku Birgitta Ojamaa sõnul vähenes aasta esimesel kolmel kuul rongisõitjate arv võrreldes eelmise aasta sama ajaga märgatavalt, sest koroonaviirusest tingitud esimesed piirangud jõustusid 2020. aasta märtsis.

«Suurim sõitjate arvu kasv oli sel aastal aprillis, kui sõitjate arv oli kaks korda suurem kui 2020. aasta samas kuus, mil sõitjaid oli vaid 167 000. Rongisõitjaid oli sel aastal rohkem suvekuudel. Augustis oli rongisõitjate arvus veel märgata kasvu (4%), septembris aga juba väikest langust (1%),» kommenteeris Ojamaa.

Avalikul raudteel veeti 2021. aasta üheksa kuu jooksul 8,2 miljonit tonni kaupa, mis on sama palju kui eelmise aasta samal perioodil, ning veetud kaup moodustas umbes poole kogu raudteedel veetud kauba kogusest. Võrreldes mullusega kaupade vedu avalikul raudteel jaanuarist juunini kasvas, juulist septembrini aga langes.

Jaanuarist septembri lõpuni arvestati 193 miljonit sõitjakilomeetrit, mis on 6 protsenti rohkem kui möödunud aasta esimesel üheksal kuul. Ühele sõitjakilomeetrile vastab ühe sõitja vedu ühe kilomeetri kaugusele.

Veosekäive avalikul raudteel oli 1,4 miljard tonnkilomeetrit ehk kolmandiku võrra rohkem kui 2020. aasta samal ajal, kuid samaväärne 2019. aasta sama perioodiga.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles