E, 29.05.2023

Smartpost laieneb väiksematesse Eesti asulatesse

PM Majandus
Facebook Twitter
Comments
Smartpost Itella pakimajake Abja-Paluojas.
Smartpost Itella pakimajake Abja-Paluojas. Foto: Smartpost OÜ.

Seoses pakiveomahu pideva suurenemisega alustas Smartpost Itella pakipunktide pilootprojektiga väiksemates Eesti asulates.

Uued pakipunktid asuvad kohalike ettevõtete (näiteks kauplused ja kohvikud) ruumides ning tavapärase pakiautomaadi asemel väljastab kliendi saadetise antud ettevõtte töötaja. Esimesed pakipunktid avati juba täna järgmistes asukohtades: Põlva Saverna Buffik, Kanepi Mini Hiire Äri, Anna kauplus, Ahula kauplus, Albu kauplus, Kaalepi kauplus.

«Smartpost Itella pakimahud on rekordtasemel. Kuna suuremad ostupühad on alles tulemas, siis otsustasime kasvatada oma võrgustikku pakipunktide näol, et leevendada pakiveokoormust Eesti asulates,» selgitas Smartpost Itella pakiveoteenuste direktor Rauno Parras.

Esialgu on tegemist Smartpost Itella pilootprojektiga, pakipunktide funktsionaalsust suurendatakse etapiviisiliselt.

Pilootprojekti testfaasis toimivad uued pakipunktid saadetiste jaotuspunktidena ehk nendest väljastatakse rahvusvahelisi ning kodumaiseid saadetisi. «Esmajoones kasutame pakipunkte saadetiste väljastamiseks, et anda klientidele aega uute pakipunktidega harjumiseks ning veenduda süsteemide toimimises. Peagi lisanduvad juurde ka pakkide saatmise ning tagastamise võimalused,» selgitas Parras.

Kui pakipunkti töötaja on paki kullerilt vastu võtnud, saab klient mobiiltelefonile tavapärase Smartposti SMS-teavituse koos PIN-koodiga, mille alusel väljastab pakipunkti töötaja kliendile saadetise.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles