P, 10.12.2023

Tallinna kruiisituristide arv on langenud 10 korda (1)

PM Majandus
Copy
Kruiisilaev MSC Seaview Tallinna sadamas
Kruiisilaev MSC Seaview Tallinna sadamas Foto: Remo Tõnismäe

Tänavusel hooajal peatusid kruiisilaevad Tallinna Vanasadamas 45 korda, tuues meie pealinnaga tutvuma 63 164 kruiisituristi, teatab Tallinna Sadam.

Enne Covid-19-kriisi, 2019. aastal peatus Tallinnas 75 kruiisilaeva ning Eesti pealinna jõudis rekordilised 656 087 kruiisireisijat. Eelmisel aastal ei saabunud Tallinna ühtegi kruiisilaeva.

Tänavune kruiisihooaeg algas 2. juulil, mil Tallinnasse saabus TUI Cruises laev Mein Schiff1, sama laev oli ka viimane, mis hooaja 21. oktoobril lõpetas. Kokku peatus Tallinnas 13 kruiisilaeva.

Enamik tänavu Tallinnas peatunud kruiisilaevadest olid Saksa turul tegutsevate kruiisifirmade laevad, lisaks külastasid Tallinna brittidele kruiise pakkuva Saga Cruisesi ning ameeriklaste Oceania Cruisesi laevad.

80% Tallinna külastanud kruiisituristidest olid Saksa kodakondsed, oli ka Itaalia, Prantsusmaa, Hispaania, Suurbritannia, USA ja teiste riikide kodanikke.

Kuigi kruiisifirmad jätkavad Põhja-Euroopa reisidega ka talveperioodil, siis Eesti kõrge nakatumisnäitaja ning Läänemere heitliku ilma tõttu kruiisilaevad Tallinnasse sel talvel ei jõua, teatab Tallinna Sadam.

Tallinna Sadam loodab järgmisel aastal vastu võtta oluliselt rohkem kruiisilaevakülastusi ning usub, et kruiisilaevad jõuavad ka Saaremaale, mida tänavu ei külastanud ükski kruiisilaev. Kuna koroonaviiruse olukord mõjutab endiselt reisimist, siis ei ole kruiisifirmad veel järgmise aasta broneeringuid üle kinnitanud.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles