Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kauplused lubavad keelduda maskita klientide teenindamisest

Politseinik kaupluses ringkäiku tegemas. FOTO: Konstantin Sednev

Eesti Kaupmeeste Liidu liikmed sõlmisid vabatahtliku kokkuleppe, et rakendada piiranguid ja meetmeid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Kokkulepe näeb ette, et maskita kliente ei teenindata, istumis - ja mängualad suletakse ning degusteerimised keelustatakse.

Liit kustub ka liitu mittekuuluvaid kaubandusettevõtteid samu ohutusmeetmeid kasutusele võtma.

Lähtuvalt madala vaktsineerimistaseme tekitatud haigestumuse kiirest tõusust ja ülekoormusest Eesti haiglatele, on Kaupmeeste Liidu liikmed kokku leppinud rakendada alljärgnevaid käitumisnorme alates 25. oktoobrist:

  1. Pakume suuremates kaubanduskeskuses ruume mobiilsetele või statsionaarsetele vaktsineerimispunktidele, kui riik seda meilt soovib. Võõrustame seal meedikuid ja teeme oma kanalites tasuta üleskutseid ja reklaami võimalusele poeskäiguga vaktsineerimine ühildada.
  2. Lisame kaubanduskeskuste ja kaupluste sisekorraeeskirjadesse nõuded, et töötajad ja külastajad peavad kandma maski. See annab meile ruumi valdajatena õigusliku aluse maskikontrolliks. Kutsume üles seda nõuet kehtestama esimesel võimalusel.
  3. Teeme kõik endast oleneva, et töötajad ja külastajad kannaksid maski. Vastavalt võimalusele: turvapersonal kontrollib maskikandmist sisenemisel või üldaladel, klientidele jagatakse maske või keeldutakse maskita teenindamisest
  4. Sulgeme kaubanduse üldkasutatavatel pindadel istumis- ja mängualad. Teeme endast oleneva, et kaubanduskeskustes ja kauplustes ei toimuks ajaveetmist.
  5. Peatame üldkasutatavatel pindadel aktiivmüügi ja kauplustes degusteerimised.

«Olukord on taas kriitiline ja piirangute järgimise tagamiseks ei piisa vaid riigi ressursist. Seetõttu pingutame omalt poolt täiendavalt, et saaksime jätkata Eesti inimeste varustamist vajalike toodete ja teenustega ning tagada töö ja sissetulek oma töötajatele,» kommenteeris eneseregulatsiooni taaskehtestamist Kaupmeeste Liidu juht Nele Peil. «Kutsume ühtlasi üles ka oma kliente vastutustundlikule käitumisele – ennekõike maski kandmisele kõigil kaubanduspindadel ja vaktsineerimisele, mis aitab ära hoida tulevased piirangud,» lisas Peil.

Kaupmeeste Liitu kuuluvad kõik Eesti suuremad kaubanduskeskused kui ka toidu- ja ehituspoed: Selver, Maxima, Coop, Rimi, Prisma, Lõunakeskus, Rocca al Mare kaubanduskeskus, Ülemiste kaubanduskeskus, Espak, Decora jt.

Tagasi üles
Back