K, 30.11.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Kindlustusmaakler Howden Broking tuleb Eesti turule

PM Majandus
Kindlustusmaakler Howden Broking tuleb Eesti turule
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Howdeni aktsionärid Priit Helm ja Andry Saarm.
Howdeni aktsionärid Priit Helm ja Andry Saarm. Foto: CHB

Rahvusvaheline kindlustusmaakler Howden laieneb Baltimaadesse ja omandas Eesti kindlustusmaakleri CHB. Eesti ettevõtte omanikud Andry Saarm ja Priit Helm saavad Howdeni aktsionärideks.

Juhtiv rahvusvaheline kindlustusteenuste pakkuja Howden Broking (Howden), mille peakorter on Ühendkuningriigis, omandas enamusosaluse peamiselt äriklientide teenindamisele keskendunud Eesti maaklerettevõttes CHB Kindlustusmaakler OÜ (CHB).

Tehing on Howdenile esimene samm Balti turul, kuna grupp jätkab oma rahvusvahelise platvormi väljaehitamist ning laiendab oma tegevust Euroopas nii kohalike kui ka rahvusvaheliste klientide teenindamiseks.

Ostu-müügitehing toimus Soome turuliidriks oleva Howden Finland Oy ja CHB vahel, kusjuures CHB omanikest saavad Howden Brokingi aktsionärid. Eesti ettevõtte tippjuhid ja asutajad juhatuse esimees Andry Saarm ja tegevjuht Priit Helm jätkavad ettevõtte juhtidena. Endine juhatuse liige Evelin Pärna jätkab ettevõtte Lõuna piirkonna juhina asukohaga Pärnus.

«Antud tehinguga kavatseb Howden laiendada tegevust Balti riikides, nii et Eesti toimib hüppelauana Läti ja Leedu turgudele sisenemisel. Kuna CHB asutajad Andry ja Priit jätkavad ettevõttes, siis kliendid saavad endiselt osa nende pühendumusest ja personaalsest lähenemisest, mille poolest nad tuntud on. See kõik aitab meil arendada äritegevust Howdeni koosseisus,» ütles Howden Finland Oy tegevjuht ja partner Jorma Hakonen.

«Tegu on kaaluka piiriülese tehinguga Eesti kindlustusturul. Osana Howdenist on meil parem juurdepääs uutele kindlustustoodetele ja majandussektoritele. Oleme võtnud suuna agressiivsele kasvule globaalse grupi liikmena. See loob meile võimalusi tuua turule uusi tooteid, et vastata piirkonnas tegutsevate ettevõtete vajadustele,» sõnas CHB juhatuse esimees Andry Saarm.

Howden kavatseb rahuldada nõudlust kindlustustoodete järele valdkondades, nagu krediidi- ja finantseerimise garantiikindlustus ning suunata tähelepanu ka küberriskide kindlustamisele. «Lisaks sellele saame koos Howden Finlandiga pakkuda uudseid kindlustus- ja teenusepakkumisi korteriühistutele,» lisas Saarm.

Howden Estonia töötajad ja juhid jätkavad senistel ametikohtadel ning ettevõtte juhtimine ja struktuur püsivad muutumatutena. Kuni 2021. aasta lõpuni tegutseb ettevõte paralleelselt CHB ja Howdeni brändi all ning läheb üle Howden Estonia brändile 2022. aastast.

Tehingu finantstingimusi ei avalikustata.

Märksõnad
Tagasi üles