Inimesel, kes tahab pensionieas hästi toime tulla, tasub hakata soovitud kindlustundele mõtlema juba varakult. Pikaajalise ja läbimõeldud tegutsemisega on võimalik pensionieaks aga lausa miljonäriks saada.
«Näiteks kui alustada 30-aastaselt ja paigutada 35 aastat järjest 355 eurot kuus III samba fondi, mille tootlus oleks näiteks aktsiate ajaloolise keskmisega samas suurusjärgus ehk umbes 8 protsenti aastas (Credit Suisse Global Investment Returns. Yearbook 2021) ning sissemaksetelt saadav tulumaks igal aastal taasinvesteerida, võib pensionipõlveks miljoni kokku saada,» arvutas Skvortsov.
Kasuta maksusoodustusi
Miljoni kogumisel tuleb appi maksusoodustuste võimalikult efektiivne kasutamine eeldusel, et selline soodustus püsib terve kogumise aja. Oluline on meeles pidada, et III samba sissemaksetelt saadav tulumaksutagastus tuleb igal aastal fondi tagasi paigutada ning summa, mida oma palgast III sambasse investeerida, peaks mahtuma 15 protsendi sisse brutopalgast (ega tohiks ületada aastas 6000 eurot). See aga tähendab, et eelpool toodud arvutuse korral peaks investeerija brutopalk olema 3000 eurot kuus.
Üldine soovitus on, et mugavaks äraelamiseks peaks pensionieas kontole igas kuus laekuma vähemalt 70 protsenti inimese senisest sissetulekust.
«Loomulikult on mõistetav, et nii suurte summade järjepidev investeerimine ei ole kõigi jaoks võimalik ning miljoni kogumine ei pea olema ka igaühe eesmärk,» ütles Skvortsov ja lisas, et ka väiksemaid summasid investeerides saab pensionieaks kokku kopsaka summa.
«Eeldusel, et inimene saab sama palka terve elu, siis selleks, et koguda pensioniks näiteks pool miljonit, siinkohal täpsemalt 560 000 eurot, tuleb 8 protsendi tootluse juures III samba fondi paigutada oma 1650eurosest brutopalgast iga kuu 200 eurot. Riigilt tagasi saadud tulumaks tuleb igal aastal samuti sambasse lisada ning 35 aasta pärast võidaksegi olla rohkem poole miljoni euro omanik,» selgitas ta. Seega on ka peaaegu keskmise palgaga võimalik oma pensionipõlve korralikult kindlustada.