L, 10.06.2023

Tallinki laev majutab Glasgow's ÜRO kliimakonverentsi osalejaid

Jaano Martin Ots
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Silja Europa Cornwallis G7 tippkohtumisel, kus laev majutas üritust turvama saabunud politseinikke ja turvatöötajaid
Silja Europa Cornwallis G7 tippkohtumisel, kus laev majutas üritust turvama saabunud politseinikke ja turvatöötajaid Foto: Tallink Grupp

Tallink Grupp teatas, et prahib laeva Silja Europa lühikeseks ajaks Šotimaale pakkuma majutusteenust ÜRO kliimamuutuste konverentsil COP26 osalejatele.

Tallink Grupp sõlmis taas lepingu Tallinna–Helsingi liinil opereeriva laeva Silja Europa kuuajaliseks prahtimiseks alates 17. oktoobrist. Laev siirdub pakkuma majutust ÜRO 26. kliimamuutuste konverentsile (COP26), mille korraldajamaa on Ühendkuningriik koostöös Itaaliaga. Konverents mis toimub 31. oktoobrist kuni 12. novembrini Glasgow linnas Šotimaal.

Silja Europa asub Tallinnast Sotimaale teele 17. oktoobril ning viibib Šotimaal sadamas 21. oktoobrist 14. novembrini, pakkudes majutus- ning toitlustusteenust ligikaudu 1500-le prahtija töötajale ja partnerile. Laeva prahtimise kokkuleppeni jõudis kontsern koostöös vahendusfirmaga Landry & Kling Global Cruise Services, kes vahendas Tallinkile ka Silja Europa prahtimist G7 tippkohtumisele Cornwallis selle aasta juunikuus. Silja Europa prahitakse teenindama COP26 konverentsi koos laeva tehnilise ja teenindava personaliga.

«Meie meeskond aitas Cornwalli G7 tippkohtumise korraldajatel selle aasta juunis jõuda suurepärase lõpptulemuseni. Meie kaks Vahemerel opereerivat laeva ja nende pardal tegutsev tehniline personal saavad tublilt ja edukalt hakkama Maroko ja Prantsusmaa vahel transporditeenust pakkudes ja ma olen kindel, et me saame väga hästi hakkama ka COP26 väljakutsega Šotimaal,» ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Ta lisas, et kõik sõlmitud prahtimislepingud pakuvad ettevõttele täiendavat sissetulekut praegusel keerulisel ajal, mil reisijatearv ei kasva veel piisavalt kiiresti. «Kindlasti jätkame täiendavate lühiajaliste ja pikaajaliste võimaluste otsimisega, mis pakuksid nii meie laevadele kui meeskonnale täiendavaid töövõimalusi,» sõnas Nõgene, kes jättis küll täpsustamata, kui palju laeva kuuajaline tööots Tallinkile lisatulu toob.

Enamik Silja Europa reise on prahtimisperioodiks tühistatud ning Tallink Grupp võtab ühendust kõikide klientidega, kellel on selleks ajaks Silja Europa reisidele broneering. Silja Europat asendab Tallinna–Helsingi liinil 29.–31. oktoobrini ja 11.–13. novembrini Victoria I.  Silja Europa naaseb Tallinna–Helsingi liinile ja tavapärasesse graafikusse 18. novembril.

Keskkonnaprotestid Silja Europa eelmise ÜK reisi aegu 

Suvise Cornwalli tippkohtumise ajal põhjustas Tallinki laeva kasutamine turvajate majutamiseks keskkonnaaktivistide teravat kriitikat ja protestiaktsioone.

Proteste korraldanud organisatsiooni Ocean Rebellion üks asutajatest Rob Higgs ütles Falmouthi ajalehele The Packet, et Silja Europa teekond Eestist Suurbritanniasse ja tagasi on umbes 5500 kilomeetrit ja 60 000-tonnise laeva liigutamine tekitab suure ökoloogilise jalajälje. Ta lisas, et laeva mootorid töötavad süsteemide käigushoidmiseks ka kogu sadamas oleku aja, mis tekitab omakorda märkimisväärse koguse õhsaastet.

Kas ja missuguseid reaktsioone põhjustab sama laeva kasutamine kliimakonverentsi külastajate majutamiseks, ei ole keskkonnaaktivistid veel teatanud. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles