P, 1.10.2023

Nõuni jahtklubi sai kümneaastaseks

Jaano Martin Ots
, toimetaja
Facebook
Comments
Optimistid Nõuni järvel purjetamas.
Optimistid Nõuni järvel purjetamas. Foto: Elmo Saul

Kuidas saab suusa- ja rattaradade poolest tuntud Otepää kõrgustikul tegutseda jahtklubi, on Nõuni purjeklubi eestvedaja, jahtkapten ning lennukipiloot Elmo Saul pidanud korduvalt selgitama.

«Põhitõed tehakse selgeks järvel ning edasi on tee lahti kogu maailmamerele, Nõuni purjetajad on jõudnud nii Eesti meistrivõistlustele kui Atlandi ookeanile,» rääkis Saul. Tänavu üheksandat korda toimunud Nõuni regatil juubelit tähistanud klubi sai alguse purjetamist tutvustavast perepäevast 2011. aastal. Lisaks Saulile olid asutajateks Tõnu Tiisler, Rein Lehtmets ja Ermo Kruuse, tegevuse käimalükkamisele aitasid kaasa Eero ja Mihkel Kosk Pärnu jahtklubist. Mõte Lõuna-Eesti inimestele purje- ja veeharidust anda meeldib sealsetele inimestele nii hästi, et klubi on jätkuvalt elujõuline ning plaanib tegevust laiendada.

Nõuni jahtklubi pikaajaline treener ja mentor, jahtkapten Mihkel Kosk ütles, et kuigi purjetamistrenn toimub seal vaid suvel, on see noortele purje- ja veehariduse omandamiseks hea võimalus. Otepäält kümne kilomeetri kaugusel asuval Nõuni järvel on esmased purjetamisoskused saanud juba pea sada noort.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles