Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Facebook on alates 2016. aastast kulutanud 13 miljardit dollarit turvalisusele ja julgeolekule

Facebooki logo. FOTO: Stephen Lam

Facebook teatas teisipäeval, et on investeerinud alates 2016. aastast rohkem kui 13 miljardit dollarit ohutus- ja turvameetmetesse, mõned päevad pärast seda, kui Wall Street Journal teatas, et ettevõte ei ole suutnud parandada «platvormi halba mõju», mille teadlased olid tuvastanud.

Sotsiaalmeedia hiiglane ütles, et nüüd töötab ohutuse ja turvalisuse kallal 40 000 inimest, võrreldes 10 000 inimesega viis aastat tagasi. Facebook tõi ka esile, et nad alates 2016. aastast investeerinud rohkem kui 13 miljardit dollarit ohutus- ja turvameetmetesse, vahendab Reuters.

Facebook pisendas oma Instagrami rakenduse negatiivset mõju noortele kasutajatele ja reageeris nõrgalt töötajate poolt tõstatatud hoiatustele selle kohta, kuidas platvormi kasutavad arengumaades inimkaubitsejad, teatas Wall Street Journal eelmisel nädalal, viidates ettevõtte sisedokumentide läbivaatamisele.

«Varem ei tegelenud me toote arendusprotsessis piisavalt varakult ohutuse ja turvalisuse probleemidega,» ütles ettevõte blogipostituses. «Kuid me oleme seda lähenemist kardinaalselt muutnud.»

Facebook ütles, et tänu oma tehisintellekti tehnoloogiale on nad selle aasta esimeses pooles aidanud blokeerida 3 miljardit võltsitud kontot. Ettevõte on eemaldanud ka üle 20 miljoni valeinfo postituse COVID-19 ja vaktsiini kohta.

Ettevõte sõnul eemaldavad nad nüüd 15 korda rohkem sisu, mis rikub Facebooki ja selle pildijagamisplatvormi Instagrami vihakõne standardeid, kui 2017. aastal, kui nad esimest korda sellest teavitamist alustasid.

Tagasi üles
Back