Google maksab New Yorgis asuva büroohoone eest hiiglasliku summa

Ronald Reinap
, reporter
Copy
Google'i kontor New Yorgis, kuhu kolitakse jäädavalt.
Google'i kontor New Yorgis, kuhu kolitakse jäädavalt. Foto: ANDREW KELLY

See, et New Yorgi kinnisvarahinnad on kõrged, ei üllata kedagi. Siiski ostis Google vana kaubahoidla Manhattanis niivõrd meeletu summa eest, mis võtab sõnatuks.

Hoolimata kodukontori trendist, panustab Google rohkem kui kaks miljardit dollarit New Yorgis asuva kontorihoone ostmisse. Sellest saab Manhattani edelaosas asuva internetiettevõtte hoonekompleksi keskne osa, kirjutas Google'i finantsjuht Ruth Porat teisipäeval oma blogis.

Google üürib juba praegu antud hoonet nimega St. John's Terminal, mis on ümber ehitatud endine kaubahoidla. Nüüd kasutab ettevõte võimalust osta see 2,1 miljardi dollari eest. 12 000 töötajaga New York on juba praegu Google'i suuruselt teine asukoht väljaspool California Mountain View's asuvat peakorterit.

Pandeemia ajal oli Google üks esimesi ettevõtteid, kes saatis oma töötajad pea üle kogu maailma kodukontoritesse. Seoses nakkavama deltavariandi levikuga on kontoritesse tagasipöördumine esialgu edasi lükatud jaanuarini.

Samal ajal on Google sarnaselt ülejäänud tehnoloogiatööstusega kohanemas hübriidse töömudeliga. Eriti kallis Silicon Valleys kasutasid paljud töötajad võimalust kolida teistesse USA piirkondadesse, kus on odavam elada.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles