Klaas: Tartu ja Riia vahele tuleb luua regulaarne reisirongiühendus

BNS
Copy
Tartu raudteejaamas peatas Euroopa raudteeaasta rong Connecting Europe Express, millel reisivad Baltimaade raudteeliikluse valdkonna ning Euroopa Komisjoni esindajad. Pildil EK transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei ja Tartu linnapea Urmas Klaas.
Tartu raudteejaamas peatas Euroopa raudteeaasta rong Connecting Europe Express, millel reisivad Baltimaade raudteeliikluse valdkonna ning Euroopa Komisjoni esindajad. Pildil EK transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei ja Tartu linnapea Urmas Klaas. Foto: Sille Annuk / Tartu Postimees

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on vaja Tartu ja Riia vahele luua regulaarne reisirongiühendus ning rongiühenduse teema peab tema sõnul olema arutusel nii Eesti kui ka Läti valitsuses.

«Tallinna suunal muutuvad transpordiühendused aastaks 2024 väga palju paremaks: sõiduaeg Tartu ja Tallinna vahel saab olema 1,35 tundi ja elektrifitseeritud raudteel hakkavad sõitma uued rongid. Samas tekib reaalne võimalus ellu kutsuda Riia–Tartu rongiühendus, kuid see eeldab Eesti ja Läti valitsuse tihedat koostööd,» ütles Tartu linnapea pressiteates ja lisas, et kohe tuleks alustada Läti ja Eesti rongide sõidugraafikute ühtlustamisega.

Eesti Raudtee juhi Kaido Zimmermanni sõnul oleks kahe linna vahel võimalik ühendus luua hiljemalt 2024. aastal.

Klaasi hinnangul muutub ligipääs Tartule ja Lõuna-Eestile eriti aktuaalseks 2024. aastal, sest Tartu kannab siis koos 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega Euroopa kultuuripealinna tiitlit. «Euroopa kultuuripealinnaks olemine toob Tartusse väga palju inimesi ja seetõttu on vajalik töötada selle nimel, et Tartut ja Lõuna-Eestit ühendaks maailmaga kiire ja turvaline õhu-, maantee- ning raudteetransport,» lausus linnapea.

Tartu raudteejaamas peatus teisipäeval Euroopa raudteeaasta rong Connecting Europe Express, mis tõstis tähelepanu alla rongiühenduse vajaduse Tartu ja Riia vahel. Euroopa rong tõi Tartusse Baltimaade raudteeliikluse valdkonna ning Euroopa Komisjoni esindajad eesotsas transpordi peadirektoraadi peadirektori Henrik Hololeiga ja kolme Balti riigi transpordiministriga.

Euroopa rong suundus pärast peatust Tartus edasi Valka, kust võetakse juba suund Läti ja Leedu poole. Euroopa raudteeaastale pühendatud Connecting Europe Express rongi teekond 26 riigis sai stardi septembri alguses Lissabonist.

Tagasi üles