N, 2.02.2023

Pindi: september tõotab jääda kinnisvaraturul loiuks

BNS
Pindi: september tõotab jääda kinnisvaraturul loiuks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinna kesklinna kinnisvarahinnad panevad kukalt kratsima.
Tallinna kesklinna kinnisvarahinnad panevad kukalt kratsima. Foto: Madis Sinivee

Eesti 17 suurema linna korterite keskmist tehinguhinda kajastav Pindi indeks langes augustis 3 protsendi võrra ning jäi pidama hinnatasemel 1690 eurot ruutmeeter, septembriks on oodata ka tehingute arvu langust.

Veel eelmise aasta detsembris oli korterite keskmist hinda seirav Pindi indeks 1822 eurot ruutmeetri kohta ja juulis korrigeeritud andmetel 1743 eurot ruutmeeter, teatas Pindi Kinnisvara.

Kui juulis tehti indeksilinnades 1378 korteriomandi tehingut, siis augustis oli tehingute arv 1390. Võrdluseks – 2020. aasta juulis ehk peale suuremat «koroonaehmatust» tehti indeksilinnades 1201 korteriomandi tehingut.

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et mineviku andmeid on küll huvitav vaadata, kuid pigem teeb murelikuks jooksev info.

«Pool kuud on läbi, kuid maa-ameti andmebaasi on sisse kantud oluliselt vähem suuremate linnade korteritehinguid, kui tavapäraselt sel perioodil. Kevadine hinnaralli on läbi, pensionirahade pealevoolu keegi enam ei oota, ehitushindade kasv on peatumas,» märkis ta.

«Hinnad on aga jätkuvalt kõrged ja tehingusse lähevad keskmisest jõukamad inimesed või need, kellel on pakiline vajadus – lihtne inimene, kes laenu abil oma perele suuremat elamispinda otsib, jääb suuremates linnades kõrgete hindade tõttu kukalt kratsima ja lükkab tehingu edasi või kolib linnast väljapoole,» nentis Sooman.

Võrreldes varasema hinnatipuga detsembris 2020 on indeks 7 protsenti madalam. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal, mil indeks oli 624,2 eurot ruutmeetri kohta, on indeks 171 protsendi võrra kõrgemal.

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmist ruutmeetrihinda.

Märksõnad
Tagasi üles