E, 30.01.2023

Narva noored ostavad elamiseks äripindu

PM Majandus
Narva noored ostavad elamiseks äripindu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Korterite puudumisel sobivad elamiseks ka kortermajade all olevad äripinnad. Uus-Hollandi kortermaja Tallinnas Tuukri tänaval.
Korterite puudumisel sobivad elamiseks ka kortermajade all olevad äripinnad. Uus-Hollandi kortermaja Tallinnas Tuukri tänaval. Foto: KV.EE

Narva linna kinnisvaraturul on aset leidmas kummalised arengud – suuri kortereid tuleb tikutulega taga otsida ning inimesed on hakanud pere ära mahutamiseks soetama büroo- ja kaubanduspindasid.

Pindi Kinnisvara Ida regiooni juht Rene Zorin kinnitas, et hoolimata Narva linna rahvastiku vähenemisest ja noorte väljarändest on linnas suurte, nelja- ja enamatoaliste korterite defitsiit. Seda kinnitab ka kinnisvaraportaali kv.ee statistika – ühetoaliseid kortereid on Narvas septembri keskpaiga seisuga pakkumises 44, kahetoaliseid 98, kolmetoaliseid 56 ning neljatoaliseid kõigest 12.

«Kuna ka väiksematel äridel ei lähe praegu kõige paremini, siis on mitmed äripinnad müüki pandud ja nende tulevik tundus küllaltki tume. Ootamatult on aga leidlikumad noored hakanud elamiseks otsima korterelamute esimesel korrusel paiknevaid äripindasid, mis on üldjuhul moodustatud varasematest eluruumidest ja eraldi sissepääsuga,» rääkis Zorin.

Tal oli juhus, kus vaid nädala jooksul vaatas ühte äripinda viis erinevat noort peret, kes soovisid osta seda elamiseks, sest sarnase suurusega kortereid turul ei leidu.

«Kuna remonti on vaja teha niikuinii, siis äripinna hind tuleb kokkuvõttes hetkel ikkagi odavam kui eluruumil,» lisas ta.

Märksõnad
Tagasi üles