P, 3.12.2023

AMTEL: Euroopa Liidu uute sõiduautode turg pööras langusse

BNS
Facebook
Comments
Uued autod esinduses.
Uued autod esinduses. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) teatel pöördus pärast kevadist tõusu juulis ja augustis uute sõiduautode müük Euroopa Liidus langusse.

Liidu teatel vaevleb komponentide puudusest tingitud tarneraskuste käes kogu Euroopa autoturg ja see tõi kaasa märtsist kuni juunini kiiret tõusu näidanud Euroopa uute sõiduautode turul järsu languse juulis ja augustis.

Euroopa Liidu riikides müüdi juulis 823 949 ja augustis 622 993 uut sõiduautot, mis jäävad eelmise aasta antud kuude tulemustele alla vastavalt 23,2 ja 19,1 protsendiga, teatas AMTEL.

Langusprotsent oli mõlemal kuul kahekohaline kõigil suurematel turgudel, nii Prantsusmaal juulis 35,3 ja augustis 15 protsendiga, Itaalias 19,2 ja 27,3 protsendiga, Saksamaal 24,9 ja 23 protsendiga kui ka Hispaanias 28,9 ja 28,9 protsendiga.

Kaheksa kuu kokkuvõttes on uute sõiduautode müük Euroopa Liidu riikides siiski plusspoolel – klientidele on antud üle 6,8 miljonit autot, mis ületab möödunud aasta sama perioodi tulemuse 11,2 protsendiga.

Balti riikidest püsisid Eesti ja Läti nii juulis kui ka augustis eelmise aastaga võrreldes siiski plussis, aga Leedus näitas uute sõiduautode turg mõlemal kuul ülejäänud Euroopaga sarnast trendi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles