Kaelani võlgades: Levikom sai kohtult saneerimisloa

BNS
Copy
Levikomi tegevjuht Peep Põldsamm.
Levikomi tegevjuht Peep Põldsamm. Foto: Levikom

Telekommunikatsiooniettevõte Levikom Eesti OÜ sai kohtult loa, et alustada saneerimisprotsessi, saneerimisavalduse kohaselt on võlasumma 10 032 811,54 eurot.

Võlasumma lähtub esialgu vaid saneerimisavalduses ja Levikom Eesti OÜ raamatupidamises kajastatud andmetest, ütles ettevõtte saneerimisnõustaja Martin Krupp BNS-ile.

«Kuna saneerimiskava koostamine on alles algusjärgus, siis ei ole mul võimalik avaldada ka kava võimalikku struktuuri. Esmane ülesanne on suhelda võlausaldajatega ja selgitada välja nende nõuete suurused,» rääkis ta.

Võlausaldajate poolt vastu võetud saneerimiskava peab kohtule kinnitamiseks esitama hiljemalt 1. novembriks.

Levikomi vähemusosanik ja juht Peep Põldsamm ütles möödunud nädalal ERR-ile, et kuigi saneerimisavaldus on ette valmistatud, pole seda kavas esitada. Põldsammi sõnul oli tol hetkel ettevõtte plaan oodata ära 5G sagedusloa konkurss.

Esialgselt plaanis riigikogu elektroonilise side seaduse muudatused, mis omakorda võimaldaks viimaks 5G konkursi välja kuulutada, vastu võtta 15. septembril. Teisipäeval aga lükkas majanduskomisjon seoses rakendussätete täpsustamisega seaduse eelnõu kolmanda lugemise järgmisele nädalale.

Kui Levikom saaks endale 5G sagedusloa, siis Põldsammi sõnul oleks olukord kohe teine. Ettevõtte omanikud tasuksid võlgnevused ja kaasaksid Eesti investorid, kelle rahaga ehitataks välja üle-eestiline võrk ja laiendataks jõuliselt ettevõtte tegevust.

Laiendamine omakorda võimaldaks kasumlikuks muutuda, ütles Põldsamm.

Tagasi üles