Eesti toetab Afganistani humanitaarkriisi leevendamist 50 000 euroga (4)

BNS
Copy
Eesti välisminister Eva-Maria Liimets.
Eesti välisminister Eva-Maria Liimets. Foto: Toms Kalnins

Eesti plaanib toetada Afganistani humanitaarkriisi leevendamist 50 000 euroga Rahvusvahelise Punase Risti Komitee kaudu

Plaanist toetada Afganistani 50 000 euroga teatas välisminister Eva-Maria Liimets Genfis toimunud kõrgetasemelisel Afganistani-teemalisel kohtumisel, edastas välisministeerium.

Liimets rõhutas kohtumisel tehtud videosõnavõtus, et humanitaarkatastroofi äärel oleva Afganistani inimeste abistamiseks tuleb rahvusvahelisel kogukonnal ühiselt pingutada. «Esmatähtis on, et humanitaarabi andmine jätkuks takistusteta ning riigi elanike põhivajadused tervise, peavarju ja toiduabi vallas oleksid tagatud,» ütles ta.

Seetõttu on Eesti otsustanud eraldada Rahvusvahelisele Punase Risti Komiteele 50 000 eurot Afganistani humanitaarkriisi leevendamiseks. Liimets kinnitas, et Eesti otsib ka edaspidi võimalusi abi vajavate Afganistani elanike toetamiseks rahvusvaheliste organisatsioonide kaudu.

Välisminister rõhutas, et rahu ja stabiilsus Afganistanis on võtmetähtsusega. «Afganistani ühiskondliku arengu ja inimeste heaolu nimel on äärmiselt oluline, et naistel oleks võimalik ühiskonnaelus aktiivselt osaleda, tüdrukutel hariduse omandamist jätkata ning vähemusgruppide õigused oleksid tagatud,» märkis ta. Seetõttu saab välisministri sõnul koostöö Afganistani tulevase valitsusega olla rangelt tingimuslik ja sõltub eelkõige Talibani valmisolekust tagada kõigile riigi elanikele inimõigused ja turvaline elukeskkond.

Üritus toimus ÜRO peasekretäri António Guterrese juhtimisel ning selle korraldas ÜRO humanitaarasjade koordinatsioonibüroo (OCHA).

 
Kommentaarid (4)
Copy
Tagasi üles