Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Elmo Rent hakkab pakkuma tasuta sõiduki ukse ette tellimist

ELMO rendiauto. FOTO: ELMO Rent

Sõidukijagamisettevõte Elmo Rent hakkab pakkuma teenust, mis võimaldab kliendil tellida soovitud masina kasutamisajaks tasuta ukse taha.

Teenus lansseeritakse esialgu Tallinnas ja selle lähiümbruses. Auto saab ukse ette tellida Elmo Rendi kodulehe e-keskkonnast vähemalt tunniajase etteteatamisega, teatas ettevõte.

«Tegemist on esimese sammuga meie kaugjuhtimistehnoloogia kasutuselevõtul, mille eesmärk on liigutada sõiduk juhivabalt kliendi juurde või ümber parkida. Praegu toovad auto kliendi juurde tasuta meie enda sõidukijuhid,» ütles Elmo Rendi asutaja Enn Laansoo, Jr pressiteates.

Elmo Rendi tegevjuht Julia Nekrassova lisas, et uue teenusega pakub ettevõte konkurentsi isikliku sõiduauto kasutamisele, millega kaasnevad kulud võivad osutuda suuremaks kui rendiauto puhul.

Sõidukite kaugjuhtimistehnoloogia kavatseb Elmo Rent testimiseks tänavatele tuua lähikuudel ja sellega välisturgudele laieneda järgmise aasta kevadel. Praeguseks on Nissan Leaf seadistatud kaugjuhtimisfunktsiooniga ja veel septembris on plaanis alustada transpordiameti platsitestimisega.

«Pärast transpordiameti heakskiitu viime esimese testauto juba Paldiski linna tänavatele, mille osas on meil Lääne-Harju vallavalitsuselt ka soosiv heakskiit olemas,» ütles Nekrassova.

«Ühtlasi osaleme kaugjuhitavat sõidukit puudutava seadusloome kujundamisel ja loodame, et see seadus jõustub Eestis varem kui vastav üle-Euroopaline direktiiv, mis jõustub järgmise aasta juulis,» lisas ta.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back