N, 21.09.2023

FOTOD ⟩ EY hakkas aasta ettevõtjat otsima

PM Majandus
Facebook
Comments
EY partner Ranno Tingas Eesti Aasta Ettevõtja 2022 konkurssi välja kuulutamas.
EY partner Ranno Tingas Eesti Aasta Ettevõtja 2022 konkurssi välja kuulutamas. Foto: Annika Haas

Algas mainekas EY Eesti Aasta Ettevõtja konkurss, mis kulmineerub veebruari lõpus aasta ettevõtja ning elutööpreemia laureaadi väljakuulutamisega. EY Eesti Aasta Ettevõtja konkursile on osalema oodatud kõik Eesti ettevõtete omanikud, kelle äriühing on tegutsenud vähemalt kolm aastat, selles töötab minimaalselt kümme inimest ning möödunud aasta käive ulatus vähemalt kahe miljoni euroni.

Eesti Aasta Ettevõtja 2022 konkurss kuulutati välja 3. septembril 2021. aasta laureaadi Priit Kallase juures Noblessneri Iglupargis. Õhtut juhtis Elina Purde, musitseerisid Liisi Koikson koos Marti Tärni ja Sander Mölderiga ning C-Jam.

«Viimase pooleteise aasta jooksul on maailma majanduses ning ärimudelites muutunud väga palju – hästi on läinud neil, kes on suutnud kohaneda,» sõnas EY partner Ranno Tingas. «Koroonapandeemia on viinud võidukäigule digiturunduse, mis on aidanud paljudel ettevõtetel oma turge laiendada. Ka eelmise aasta võitja, Iglucrafti asutaja Priit Kallas tunnistas, et ettevõtte tulevikuplaanide hulka kuulub oma e-kaubanduse suundade väljaarendamine. See, et Eesti majandus on olnud suhteliselt stabiilne ja võimeline kasvama ka pandeemia tingimustes, näitab, et suurel osal ettevõtjatest on siiski olnud võimalik uute oludega kohaneda ning hakkama saada. Kindlasti on abiks meie ettevõtjate usk e-maailma piiritutesse võimalustesse.»

EY Law Baltimaade juht Pekka Puolakka lisas, et väga olulised teemad, millele peavad tänapäeval mõtlema pea kõik ettevõtjad, on jätkusuutlikkus ja vastutustundlikkus nii keskkonna kui inimeste osas. «Ükskõik, kui väikselt alustada, peab äriplaani olema sisse kirjutatud roheline mõtteviis. Siinkohal on nii Eesti kui ka Soome ettevõtjatel arenguruumi. Tulevikutarbija mõtteviis on keskkonnasõbralik ning suurema osa oma ajast veedab ta nutimaailmas. Just need on kaks märksõna, millest täna ükski ettevõtja edukaks olemisel mööda vaadata ei saa.“»

Algselt USAs laineid löönud Aasta Ettevõtja ehk Entrepreneur Of The Year konkursist on tänaseks välja kasvanud rahvusvaheline ettevõtmine ja maailmas antakse auhinnad üle igal aastal 145 linnas ja 60 riigis — igas riigis saab tiitli Aasta Ettevõtja inimene, kes on võtnud ette ja muutnud maailma läbi ettevõtluse.

Eelmiste aastate Eesti võitjad

2021. aasta – Priit Kallas (Iglucraft OÜ)

2020. aasta – Kaarel Kotkas (Veriff)

2019. aasta – Tõnis Kaasik (Ecometal AS)

2018. aasta – Markus Villig ja Martin Villig (Bolt)

2017. aasta – Arno Kütt ja Peep Kuld (Cleveron AS)

2015. aasta – Jevgeni Kabanov (ZeroTurnaround AS)

2014. aasta – Jüri Raidla (Ellex Raidla Advokaadibüroo OÜ)

2013. aasta – Peeter Rebane ja Priit Rebane (BDG Holdings OÜ)

2012. aasta – Ruth Oltjer (Chemi-Pharm AS)

2011. aasta – Priit Alamäe ja Taavi Kotka (Nortal AS)

2010. aasta – Peter Hunt (Wendre AS)

2009. aasta – Indrek Sepp (Pristis AS)

2008. aasta – Jaan Puusaag (Krimelte OÜ)

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles